Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: journalismwithoutborders.com

Hrozný nádor. Dívka má obličej jako z Avataru

Rodiče mladé ženy, které se přezdívá dívka Avatar, prosí o pomoc. Potřebují sehnat peníze na operaci, která by jejich dceři zachránila život.

Dvavadvacetiletá Wu Xiaoyan pochází z jižní Číny a jako většina tamních lidí je ona i její rodina velice chudá. Rodiče nejsou schopni dát dohromady takovou hotovost, která je potřeba na operaci. Obličej Xiaoyan je znetvořen do takové podoby, že vzdáleně připomíná tvář obyvatelů mimozemského světa Pandora z filmu Avatar.

magazin.cz

Doktor Liao Quiqing, který o dívku pečuje, vysvětluje: „Její obličej teď hyzdí několik deformací, které se nazývají fibrózní dysplazie. V současné době nemůže dýchat nosem, ani nevnímá pachy a nebude dlouho trvat, než úplně oslepne. Je velice statečná a nestěžuje si, ale musí mít veliké bolesti.“

Protože tumor již zasáhl dvě třetiny obličeje, chceme ho odstranit. Pak budeme moci nasadit chemoterapii a radioterapii,“ vysvětluje prognózu nebohé dívky.

magazin.cz


Její rodina už utratila za léčbu Xiaoyan asi čtvrt milionu korun, ale na operaci a následnou léčbu potřebují dvakrát tolik. Její rodina pracuje v zemědělství a nevydělají víc než tři tisíce korun. Navíc je její matka po mrtvici ve velmi špatném stavu a otec tvrdě bojuje i za její život.

Pokud vás příběh dívky Avatar dojal, můžete jí pomoci zde

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 604