Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: repro Asia News

Dítě se narodilo s druhým obličejem!

Vypadá, jako kdyby mělo masku.

Je to vždy smutné, když se narodí dítě s tělesnou poruchou. Některé se dají odstranit, jiné nikoliv. Jak pro dítě, tak pro rodiče je to traumatizující. Obvykle však dochází k víceméně klasickým poruchám, s nimiž už si lékaři tak nějak dovedou poradit.

Vypadá bizarně
V čínském městě Kangkang se ale před čtrnácti měsíci narodilo dítě s poruchou vskutku neuvěřitelnou. Má v podstatě druhý obličej a na první pohled vypadá opravdu bizarně – jako kdyby mělo nasazenou masku. Jenže nemá!

magazin.cz

Nebohé dítě trpí masivním rozštěpem tváře, který sahá téměř až k jeho uším. Matce dítě po porodu nechtěli ukázat. Když ho konečně uviděla, zhroutila se.

Jak je to možné?
Nikdo nedokáže s jistotou říct, co takovou poruchu způsobilo. On jí totiž nikdo předtím ani neviděl. Samozřejmě existují nějaké ty teorie. Mluví se například o infekci nebo o tom, že matka v těhotenství užívala drogy či nadměrné množství léků.

magazin.cz

Lékaři však tvrdí, že jakkoliv hrozivě tělesný defekt vypadá, lze ho do značné míry odstranit. Jenže to bude stát v přepočtu zhruba dva miliony korun. V Číně velké peníze. Rodině se nicméně podle prvních zpráv podařilo nashromáždit dostatečnou částku potřebnou na operaci.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 155