Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Moucha / foto: Shutterstock

To je výkon! Žena zabila 4 miliony komárů

A zapsala se do Guinessovy knihy rekordů.

Je léto, takže každý dobře ví, jak otravní dokáží být komáři, obzvlášť nacházíte-li se někde poblíž vody.

Národní hrdinka
A to si ještě v našich zeměpisných šířkách a délkách můžeme blahopřát, protože komáři nás tu akorát tak poštípou. Jinde roznášejí smrtonosné choroby jako malárii nebo horečku dengue.

Žena jménem Huang Yu-yen se tak stala bezmála národní hrdinkou Tchaj-wanu, když v soutěži v průběhu jednoho měsíce dokázala usmrtit 4 miliony komárů. Ano, 4 000 000 hmyzoidních krvosavců jí padlo za oběť.

Huang tak porazila dalších 72 soutěžících, získala v přepočtu 60 000 korun a navíc se zapsala do Guinessovy knihy rekordů.

Nebezpečný hmyz

Soutěž byla pořádána společností vyrábějící pasti na tento otravný hmyz. Soutěžící jich mohli využívat a Huang všem ukázala, že zřejmě opravdu fungují.

Nejčastější nemocí roznášenou komáry je malárie. Každý den usmrtí zhruba dva tisíce dětí a tisíce dospělých. Na Tchaj-wanu se jí podařilo vymýtit už v roce 1965.

Horečka dengue je však stále nebezpečím i pro obyvatele tohoto ostrova nedaleko Číny. K jejímu odstartování stačí jediné bodnutí nakaženého komára.

A tak platí, že mrtvý komár - dobrý komár.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 33