Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock

Sexy piercing v jazyku může nenávratně zničit úsměv

Zkrášlování může působit kontraproduktivně...

Mladí lidé, kteří chtějí být "in" a pořídí si proto piercing do jazyka, riskují, že si navždy zohyzdí úsměv. Podle vědců vede totiž neustálá tendence hrát si s kovovou ozdobou v ústech k poškození předních zubů.

Úsměv s mezerou
Lidé s piercingem v ústech obvykle bezmyšlenkovitě narážejí kovem o přední zuby, čímž se mezi nimi tvoří mezera a často dochází i k jejich ulomení.

Doktor Sawsan Tabba popisuje případ šestadvacetileté ženy, u které se mezi dosud bezchybnými zuby po sedmi letech nošení piercingu vytvořila neodstranitelná mezera: "Měla v jazyku kovovou tyčinku, kterou nemohla odstranit. Jazyk je totiž velmi prokrvený orgán a jakmile by se ozdoba vyňala, otvor po ní by se začal bolestivě hojit. Každodenní dlouhodobý tlak kovu na její zuby tak způsobil, že se rozestoupily."

Pěkně drahá náprava
Lékař upozorňuje, že piercing neškodí jen zubům. Může způsobit krvácení, infekce, poškození dásní a v krajním případě i mozkové abscesy.

Předseda Britského stomatologického ústavu dr. Nigel Carter k tomu dodává: "Nutkání hrát si s piercingem v ústech může přijít na horentní peníze za léčbu. Proto bych každému, kdo uvažuje o tom, že si pořídí takovou ´okrasu` jazyka, radil, ať to nedělá."

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 83