Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

6 zvyků, které vám zachrání život

A vy o tom ani nevíte.

Lidé se neustále pouští do předsevzetí, že budou žít zdravěji – tedy sportovat a méně se cpát. Myslí si totiž, že žijí strašně nezdravě a je nutné to změnit. Vědci však přišli se zajímavým odhalením, že k prodloužení života přispívají zdánlivě banální činnosti, a to zhruba stejnou měrou jako zdravý životní styl, který většinou bolí.

Čištěním zubů zabráníte infarktům
Sportovci, kteří si nečistí zuby, na tom mohou být stejně jako obézní lidé, kteří na každodenní hygienu dbají. To v podstatě zjistili dentální specialisté z Bristolské univerzity. Našli totiž spojení mezi ústními bakteriemi a chorobami srdce. Hlavním viníkem je streptokok, jenž často způsobuje zubní kazy. Když se ale dostane do krevního oběhu, způsobuje krevní sraženiny, což je samozřejmě mnohem horší.

Používání mobilu vás ochrání od Alzheimera
Mobilní telefony byly dlouhou dobu spíše obviňovány za zhoršování zdraví. Negativní publicitu se rozhodli vyvážit vědci z Univerzity v Jižní Floridě a zkoumali vztah mezi jejich používáním a Alzheimerovou chorobou. Zjistili hodně překvapivou věc – elektromagnetické vlny vstupující z telefonu do mozku zabraňují tvorbě jistých proteinů, které v určité fázi způsobují demenci, například ve formě Alzheimerovy choroby. Časté používání mobilů je tak nejen prevencí, ale mohlo by být i léčbou.

Choďte brzo do postele a nebudete páchat sebevraždy

Dětem se nikdy nechce chodit brzy do postele. Ovšem ukázalo se, že rodiče, kteří je tam přes jejich nevoli naženou, dělají dobře. Studie totiž ukázala, že děti, které chodí spát před desátou hodinou večerní, páchají v pozdějším věku o 20% méně sebevražd než ti, kdo chodili spát později. Ti, kdo chodí dříve spát, totiž netrpí tolik depresemi.

Domácími pracemi proti rakovině prsu
Pravda, taková studie vypadá jako by ji vymyslelo pár pitomců v hospodě u piva. Tak tomu ale není. Spojení mezi fyzickou aktivitou a dobrým zdravotním stavem je pochopitelně dlouho známo. Britští vědci však přišli na to, že jako prevence proti rakovině prsu u žen nejlépe fungují domácí práce, nikoliv třeba dřina v posilovně.

Onanie zabraňuje rakovině prostaty
Konečně také jeden vědecký argument, proč pořádně masturbovat. Vědci totiž přišli na to, že muži, kteří si dopřávají pravidelnou autoerotiku, mají menší šanci, že později dostanou rakovinu prostaty. Ti, kdo onanují pětkrát týdně, mají o 30% větší pravděpodobnost, že se s nemocí nikdy nepotkají než ti, kdo neonanují vůbec nebo jen málo. Nejúčinnější je takhle onanovat od dvaceti do třiceti let.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 30