Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Pokerstars.cz

WSOP vyhrál hráč týmu PokerStars!

Největší pokerový turnaj světa – takovou nálepkou se právem honosí Main Event World Series of Poker, který právě proběhl v Las Vegas.

Jako každý rok i letos hostilo lasvegaské kasino Rio dostaveníčko těch největších frajerů pokerového světa. Součástí letošního ročníku World Series of Poker bylo hned 58 turnajů, z toho jeden charitativní pro Afriku a jeden, jenž je pravidelně vyvrcholením celé pokerové sezóny.

Ano, mluvím o Main Eventu, v překladu o hlavním turnaji celého WSOP. Vstupné na takový turnaj stojí sice $10 000, což nejsou vyloženě zanedbatelné peníze. Ne že bychom si hraním pokeru nevydělali všichni již stokrát tolik, ale člověk se přeci jen dvakrát rozmyslí, než vydá takovou sumu za vstup do pokerového turnaje. Vy se však před příštím ročníkem vůbec rozmýšlet nemusíte, protože pravidelné turnaje o vstupenku do turnaje, letenku i hotel pořádá již za pár drobných největší internetová herna světa – PokerStars.

magazin.cz

Zpět však k právě proběhlému turnaji. Za buy-in $10 000 čekalo úspěšné hráče dohromady naprosto neuvěřitelných 68 798 600 dolarů, což je v korunách megamonstrózní miliarda a čtvrt! Finančně dotovaných pak bylo prvních 747 míst – na 7 319 účastníků. Turnaje se jakožto toho nejvýznamnějšího a nejbohatšího ze všech účastní pravidelně každý, kdo ve světě pokeru něco znamená. A nejinak tomu bylo i letos.

Na finálový stůl se probojovali samozřejmě samí excelentní hráči, až na Michaela Mizrachiho jsme zde však skutečně velká jména postrádali. Poker se hrál přesto skvělý, což ostatně budete mít jistě již brzy možnost posoudit prostřednictvím programů svých kabelových televizí.

magazin.cz

Ačkoli největší hvězda finálového stolu, Michael Mizrachi, nezačínal svou stíhací jízdu za braceletem (náramkem), tradiční to trofejí pro vítěze turnajů WSOP, a devíti miliony dolarů s velkým počtem žetonů, brzy potvrdil své nesporné kvality a dostal se do samotného čela průběžného pořadí. Přesto však musel nakonec sklonit hlavu před čtveřicí v tu chvíli silnějších hráčů. Do headsupu, čili mezi poslední dva, to dotáhli nakonec Kanaďan Jonathan Duhamel , hráč týmu PokerStars Pro (který i začínal celý finálový stůl s největším počtem žetonů) a Američan John Racener.

Duhamel měl však od začátku díky svému mnohem většímu množství žetonů jasnou převahu a po 43 handách Racenera konečně udolal. Přišel si tak na skvělých 8 944 310 dolarů, do přepočtu 160 milionů korun. A nehynoucí slávu vítěze Main Eventu World Series of Poker.

magazin.cz

Konečené pořadí finálového stolu ME WSOP 2010:
1. místo: Jonathan Duhamel $8 944 310
2. místo: John Racener $5 545 955
3. místo: Joseph Cheong $4 130 049
4. místo: Filippo Candio $3 092 545
5. místo: Michael Mizrachi $2 332 992
6. místo: John Dolan $1 772 959
7. místo: Jason Senti $1 356 720
8. místo: Matthew Jarvis $1 045 743
9. místo: Soi Nguyen $811 823

Dostali jste i vy chuť na poker? Zahrajte si s námi zcela zdarma skvělé  Libimseti.cz PokerStars turnaje.

Všechna hesla na celý rok najdete v článku PokerStars zdarma stovky dolarů!

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 7