Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock

Návštěvníky cirkusu k smrti vyděsila skupina motorkářů

Uživatelé portálu Líbímseti.cz prožili večer plný emocí.

V neděli 20. února skončil s velkým úspěchem na pražském Hagiboru druhý ročník Mezinárodního festivalu cirkusového umění Cirkus Cirkus Festival 2011. Portál Líbímseti.cz svým uživatelům zařídil exkluzivní možnost vidět představení zcela zdarma.

 

magazin.cz
 

 

Od středy 16. února mohli diváci v obřím cirkusovém stanu obdivovat nejlepší čísla třinácti soutěžících ze sedmi zemí světa. Nechyběla drezúra lvů, paviánů, papoušků, žonglování či akrobatická show, avšak nakonec si hlavní cenu festivalu odnesla skupina brazilských motorkářů DIORIOS a jejich napínavá jízda v kulaté ocelové kleci.

 

magazin.cz

 


Skupina Diorios se své show věnuje už 16. rokem a procestovala s ní celý svět. Ocelová koule má v průměru 4,5 metru a postupně se do ní vměstná šest mužů na motorkách, kteří se pohybují rychlostí až 80 km/h. Kromě hlavní ceny si skupina odnesla i cenu diváků. Na druhé příčce skončili akrobaté The Flying Costa, kteří přijeli rovněž z Brazílie. Jako třetí se pak umístila ruská akrobatka Anastasia Makeeva. Porotě předsedal jako již loni herec Bolek Polívka a kromě osobností cirkusové branže v ní zasedly i známé tváře kulturního života jako zpěvák Ondřej Hejma, moderátor Petr Šiška, zpěvačky Monika Bagárová, Bára Zemanová, Markéta Konvičková nebo slovenský herec Marián Labuda.

 

 

magazin.cz


Děkujeme divákům, kteří přišli podpořit cirkusové umění, které je v České republice nedoceněno. Letos jsme předvedli světovou špičku cirkusových umělců a velmi nás těší ohlasy našich fanoušků na internetových portálech, které samozřejmě mluví za vše. Reakce cirkusové Evropy na druhý ročník festivalu jsou natolik kladné, že nás nutí posouvat hranici tohoto festivalu stále výš. Zároveň bychom touto cestou chtěli pozvat diváky na přehlídku cirkusového umění Cirkus Cirkus Classic, která proběhne na podzim tohoto roku v Praze. Rádi bychom české diváky naučili, že tam, kde se objeví značka Cirkus Cirkus, bude zaručena vždy stoprocentní zábava a vybraní talentovaní umělci z celé Evropy. Jedná se totiž o jediný český cirkus, který se může směle rovnat těm nejlepším cirkusovým podnikům z celé Evropy,“ říká Artur Kaiser, prezident festivalu Cirkus Cirkus.

 

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 1