Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Waterloo / foto: shutterstock

Je Karel Gott výmysl? Žil major Zeman?

Výsledky nedávného průzkumu ukazují, že Britové čím dál tím méně odlišují realitu od fikce. Jak jste na tom vy?

magazin.cz
Celých 23 procent Britů má za to, že světově uznávaný politik a ministerský předseda Sir Winston Churchill je jen legendou, a dokonce většina ostrovanů, celých 58 procent, je přesvědčená, že detektiv Sherlock Holmes opravdu žil.

Průzkum dále ukázal, že 47 procent Britů si myslí, že udatný vůdce křižáků, král Richard Lví Srdce, který žil ve dvanáctém století, je vymyšlený. Skoro čtvrtina Angličanů nevěří, že zakladatelka Červeného kříže Florence Nightingalová (1820-1910) opravdu žila, a 3 procenta mají za to, že dokonce i spisovatel Charles Dickens je jen výplodem lidské fantazie.

Jak uvádí agentura AFP, mezi deseti lidmi, o nichž se nejvíc Britů mylně domnívá, že jsou jen mýtické bytosti, se objevil i indický duchovní i politický vůdce Mahátma Gándhí (1869 –1948) a vítěz nad Napoleonem v bitvě u Waterloo v roce 1815, admirál Wellington.

A co vy, myslíte si, že žil major Zeman a jeho třicet případů je pravdivých? A kdo v české historii je podle vás vymyšlený?

Co na to říkáte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 57