Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: SXC.hu

Žiletková móda se vrací

Když se kokain stal populárním v uměleckých kruzích, bylo šik nosit u sebe či na sobě viditelně žiletku. Lidé tím ukázali, kam patří. Šňupat kokain je módní dodnes a v určitých kruzích je tedy in i nošení žiletek.

Žiletky jsou v módě dones. Nejvíc mezi gotickou, punk či emo popkulturou. I když tady už nejde o symbol šňupání koksu, tady se žiletka přetransformovala do symbolu sebevraždy, sebepoškozování a života na hraně.

magazin.cz

 

Žiletková móda se prostě vrací, i když v trochu jiné podobě a symbolice. Žiletky si můžete pořídit jako náramky, přívěsky na krk nebo náušnice. Samozřejmě nejsou pravé, takže krk si s nimi omylem nepodřežete.

magazin.cz

magazin.cz

 
Také ve věznicích

Kromě módy se žiletky prosadily i jinde. Ve věznicích. Kdysi, když se ještě muži holili pomocí žiletek (pár jich to dělá dodnes), schovávali si je do oblečení nebo různě po celách a ti nejostřejší chlápci je dokonce dokázali schovávat v ústní dutině.

magazin.cz

 

Když si pak s žiletkou pohrávali pomocí jazyka a chvíli ji světu ukazovali, aby ji pak jazykem zas schovali bůhvíkam, všem kolem mohlo být hned jasné, že s tímhle chlapíkem nemá cenu zkoušet si zahrávat.

 

Kdo uměl machrovat se žiletkou, ten si získal úctu svých spoluvězňů. Ve starších filmech z vězeňského prostředí dodnes tyhle žiletkové kousky obdivujeme. Doma to ale nezkoušejte…

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 422