Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock

Festina: klasika pro každou příležitost

Mezi zavedené a ve světě oblíbené značky hodinek střední třídy se již více než sto let řadí firma Festina. Nejvýraznější postavení si tato značka vydobyla mezi hodinkami, které jsou označovány jako klasické.

Cenová relace neoslní snoby utrácející statisíce za jediný kus, není však ani pro lidi, kteří obrací každou korunu.

Firma Festina se zrodila roku 1902 v Le Chaux de Fonds ve Švýcarsku. Své jméno převzala z latinského nápisu Festina Lente (spěchej pomalu), který se v té době vyskytoval na většině nástěnných kyvadlových hodin. V roce 1984 se Festina spojila se společností na výrobu hodinek Lotus, kterou vlastnil španělský obchodník Miguel Rodriquez.

To bylo pro firmu stěžejní. V této době se totiž začínají používat quartzové strojky, čímž nastává obrovský pokrok a koncern Festina Lotus S.A. získává světový věhlas.

Skryté detaily Na základě více než stoleté hodinářské tradice vyvíjí Festina stále nové sofistikované technické detaily. Přestože nemusí být patrné na první pohled, znalci v nich ocení vysokou hodnotu hodinek. Příkladem jsou duální hodinky, u kterých je mechanika s automatickým nátahem kombinovaná s quartzovým strojkem nebo ručně broušené speciálně tvrzené minerální sklo.

Výrobky Festina umí přesvědčit znalce a můžeme je označit nejen za dokonalý měřič času, ale zároveň jako vhodný šperk s vyváženou kombinací funkčností a krásy. Ne náhodou je tato značka dodavatelem časomíry a partnerem slavných cyklistických závodů Tour de France a Giro d'Italia.

magazin.cz


Volba životního stylu

Hodinky značky Festina se vyznačují střízlivějším designem a tradičním ovládáním bez řady přehnaných funkcí, jako jsou měření tepu či ovládání jediným dotykovým tlačítkem. To podstatné je naprosto bezchybné řemeslné zpracování a specifická tvář hodinek pro lidi s nejrůznějším vkusem.

Hodinky Festina lze pořídit za relativně přijatelnou cenu, když nejdražší řada hodinek stojí kolem deseti tisíc korun. Sportovní řadu hodinek této značky si oblíbil například olympijský vítěz Lukáš Pollert, který hodinky Festina nosí již 17 let.

Mezi nejprodávanější řady patří Trend, Sport, Klasik nebo Gold. Mezi žhavé novinky letošního roku se řadí modelová řada Tour de France 2009.

Článek vznikl ve spolupráci s internetovým obchodem Hodinky.cz.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 32