Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock

Dolce & Gabbana: smyslná jednoduchost po italsku

Apeninský poloostrov byl vždy rodištěm nejvýraznějších umělců na poli módy. A tak nebylo divu, když začátkem 80. let minulého století spatřila světlo světa dnes již legendární značka Dolce & Gabbana.

Domenico Dolce se narodil 13. září 1958 v Polizzi Generosa, malém městečku nedaleko Palerma. Věnoval se studiu módního návrhářství a pracoval pro malou rodinnou firmu. Stefano Gabbana, narozený 14. listopadu 1962 v Benátkách, byl zase grafickým designérem s nulovou zkušeností s módním průmyslem.

Když se roku 1980 setkali při společné práci v ateliéru v Miláně, bylo okamžitě jasné, že vznikne silný a výrazný tandem.

Zvířecí přitažlivost
V roce 1982 začala tato dvojice pracovat na vlastní řadě oblečení. Když v roce 1986 představili světu svoji první kolekci, byla z toho senzace a veliký mezinárodní úspěch. V roce 1989 otevřeli svůj první butik v Japonsku, o rok později pak představili první řadu pánského oblečení a zároveň otevřeli první dámský butik v Miláně.

Jejich styl získává ihned zástupy příznivců, a to zejména díky své eleganci a jednoduchosti. Dolce & Gabbana totiž sázejí na jednoduché italské střihy, zvířecí vzory a dávku dramatu. V jejich návrzích velmi často převládá sexy černá barva.

Zástupy celebrit
V moderní době by bylo skutečně s podivem, kdyby se tato proslulá značka držela jen oblečení a návrhů módních doplňků. Nikoho proto příliš nepřekvapí skutečnost, že značku Dolce & Gabbana můžeme najít také na dekoracích interiérů, hodinkách, parfémech, kosmetice nebo dokonce luxusním užitkovém skle.

Ve světě hollywoodských hvězd jsou oblíbeny zejména parfémy Feminine, Masculine, Light Blue Pour Homme nebo The One. Parfémy D&G jsou velmi oblíbené také v ČR, kde patří mezi vůbec nejprodávanější značky. K nejznámějším celebritám, které tato dvojice obléká, voní a zkrášluje, patří například Bono z U2, italský sexy symbol Monica Bellucci, Angelina Jolie, Jessica Alba, nebo také hollywoodské superstar Bruce Willis, Demi Moore, Brad Pitt či Tom Cruise.

Nejoblíbenější hvězdou samotných tvůrců je však bezesporu Madonna, pro kterou vytvořili několik speciálních variací na turné, ale i pro běžné nošení.

Hodinky nejrůznějšího stylu
Hodinky značky Dolce & Gabbana jsou určeny mužům i ženám. Máte-li zájem o modely pro pořádné chlapy, oblíbíte si hodinky Helsinki Chrono s aluminiovým pouzdrem nebo model Medicine Man s pouzdrem ocelovým, který po svém uvedení na trh způsobil doslova senzaci. Upřednostňujete-li elegantní hodinky pro obchodníky a muže s vtipem a šarmem, jsou pro vás určeny modely Jam s minerálním sklem či Big Nose s extravagantním koženým páskem.

Na své si v nabídce hodinek značky Dolce & Gabbana přijdou samozřejmě rovněž dámy. Ocení zejména neotřelé nápady a zajímavé designérské zpracování. Příkladem jsou modely Spy Me řešené velice zajímavě jako uzavíratelný náramek nebo stylové Night&Day. Oba modely jsou osázené zirkony. Krásu a jemnost ženského zápěstí pak podtrhuje například elegantní vzhled modelu Intelligence.

Článek vznikl ve spolupráci s internetovým obchodem Hodinky.cz.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 138