Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: ShutterStock.com

Podzimní líčení: Čokoláda a šeřík

Teplé čokoládové odstíny a studená šeříková lila s šedou jsou hlavním trendem letošního podzimního líčení.

Nebojte se kombinovat matné i lesklé stíny a vyzkoušejte nové podzimní tóny v líčení očí. Nejdříve naneste třpytivé fialkové tóny stínů a rozetřete po celém horním víčku. Do očního záhybu namalujte linku matným šedým stínem a rozmažte u vnějšího koutku směrem nahoru. Pod spodní víčko naneste třpytivou fialovou linku od vnitřního koutku oka směrem k vnějšímu. Celé oko můžete ještě zvýraznit vykreslením jemné linie černou nebo šedou tužkou. Linky nechte v koutcích oka nespojené, abyste opticky nezmenšily oko. Obočí vynikne, pokud pod ně použijete bílý stín. Líčení v jemném fialkovém stylu s matnou nebo třpytivou šedou je vhodné především pro studené typy, tedy tmavovlásky se světlou pletí. Pro výrazné nalíčení si je mohou dovolit i platinové blondýny.

magazin.cz

 

Na denní nalíčení používejte jen jemné matné stíny v kombinaci s třpytivou šedou, stříbrnou a perleťově růžovou a lila. Velké třpytky si nechte na velké večerní nalíčení. K šedým a fialovým stínům volte raději světlý matný, až pudrový make-up a tvářenku v lehce růžovém nebo švestkovém nádechu. Módní je tenká linka kolem očí a natočené husté řasy. Než začnete nanášet matné stíny, sjednoťte podklad korektorem. Lehkým poklepáním jej naneste pod oči, a pokud jím natřete i víčka, stíny budou držet tak, jak se ráno nalíčíte. Vystínujte oči hnědými odstíny tak, abyste vypadala přirozeně. Pohrajte si s různými odstíny a kombinujte světlé s tmavými. Pravidlem je, že světlá v koutcích vnitřního oka rozsvěcuje. Tmavší stín ve vnějším koutku a nad ním oko opticky otevírá.

magazin.cz

 

Opatrné buďte s hnědočerveným odstínem. Vytváří totiž dojem uplakaných a unavených očí. Zlaté třpytivé stíny na hnědém podkladu sluší při večerním osvětlení. K hnědému nalíčení očí si vyberte rtěnku v odstínu hnědočervené nebo hnědé se zlatými odlesky. Pokud jsou vaše oči velmi výrazně nalíčené, použijte raději méně nápadný odstín rtěnky anebo třeba jen světlou konturovací tužku v barvě vašich rtů a průhledný lesk. Teplé čokoládové odstíny v líčení sluší především podzimním typům žen s bronzovým odstínem pleti. Můžete kombinovat všechny odstíny hnědé od bílé čokolády, kakaové a pralinkové po zlatavé zářivé tóny. Hnědé matné stíny v kombinaci se zlatým třpytem jsou hitem podzimního líčení a musí ladit k barvám vašeho šatníku.

Chcete-li, aby vaše pleť svítila jemnou zlatavou září, naneste třpytivý pudr. Lze ho aplikovat samotný pro zvýraznění partií tváře a konturování nebo ho smíchat s jemnými odstíny hnědé a vytvořit tak teplý zářivý vzhled. Lehounký pudr rozetřete velkým štětcem po tváři, na ramenech a dekoltu a vaše pleť získá zářivý a zdravý vzhled.

Diskuze k článku:

V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!