Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Kláda / foto: sxc.hu

10 nejděsivějších mučících technik

Fyzické mučení representuje sílu moci. Většina kultur v celé naší historii neměla problém podezřelého podrobit nějaké té „vyšetřovací technice“.

Počátek doby, kdy se mučení začalo brát jako vědní obor, je spojen s katolickou církví a její inkvizicí. Vždyť už v roce 1243 papež Innocent IV. oficiálně schválil použití mučení. Církev zakázala tyto praktiky v roce 1816, do té doby ovšem podlehlo mučení dle historických odhadů celkem šokující počet lidí - celých 10 000 lidí.

Následující výčet vychází z dobře zdokumentovaných historických pramenů. Techniky měly jednoduchý cíl, a to získat naprostou zpověď mučeného. Často ale s sebou nesly vedlejší efekt - smrt mučeného. Účinnost jakékoliv mučící metody nezáležala jen na nástroji, ale samozřejmě i na osobě samotného mučitele.

Hitparádu desítky mučících praktik jsme seřadili od těch méně krutých až po ty nejděsivější.

Upozornění: Níže uvedené metody nezkoušejte na žádném ze svých blízkých ani na domacích miláčcích.

ČÍSLO DESET: Protáhnutí pod kýlem
Klasika, takhle si odbývali trest piráti. Možná to znáte i z knížek... Pokud jste neměli dost štěstí, abyste se prošli po prkně, přišlo protáhnutí pod kýlem. Možná to zní jako celkem nevinný šprým, ale posuďte sami. Dotyčný byl opakovaně pomocí kladky protažený pod lodí. Drsný povrch lodního boku a dna mu sedřel kůži na živé maso a jen utonutí mohlo nebožákovi přinést rychlé vysvobození.

ČÍSLO DEVĚT: Mučení krysou
Tento druh mučení jednak využíval velmi rozšířené lidské fobie z hlodavců a samozřejmě strach každého živočicha před ohněm. Mučitel potřeboval jen vědro plné krys, které postavil na břicho oběti. Odstraněním dna začali hlodavci ťapkat po holé kuži člověka. Pak už jen stačilo na krysy dotírat ohněm. Výsledek byl vždy stejný, hladové krysy vystrašené ohněm měly jen jednu únikovou cestu: musely se prokousat přímo skrz tělo oběti.

ČÍSLO OSM: Krokodýlí nůžky
Vzhled tohoto nástroje přesně vystihuje jeho název. Ocelová trubka rozdělěná na dvě poloviny, z vnitřní strany osazená řadou hrotů. Ty byly mučitelem zahřáty a následně umístěny na... ehm, jisté mužské přívěsky... A teď to začíná byt opravdu nechutné: krokodýlí nůžky jsou obemknuté kolem penisu oběti a stačí velmi malé změny tlaku, aby pomalu a velice bolestivě oddělily dotyčný úd od majitele. S ohledem na ztrátu krve a infekci je smrt těžko přijímanou jistotou.

ČÍSLO SEDM: Dvoumužná pila neboli kapr
Pro toto mučení potřebujete člověka pevně upoutaného hlavou dolů. Následně k němu přistoupí dvojice mučitelů s pilou zvanou kapr, kterou umístí mezi jeho nohy. A začne se řezat stylem každý chvilku tahá pilku. Vzhledem k pozici hlavou dolů zůstává většina krve v dolní polovině těla a smrt nastává, až když pila projede srdcem. Na což si mučitelé dávali zajisté pozor.

ČÍSLO ŠEST: Drtička hlavy
Tento způsob již vyžaduje poměrně morbidní zařízení, stávající se z kovové „mísy“, která se vyslýchanému nasadila na hlavu jako čepice. Byla opatřená masivními šrouby a systémem pro připevnění za bradu, ve středověku tedy jednoduchou deskou. Dnes už bychom možná vyvinuli sofistikované zařízení. Hlava oběti byla přitlačena mezi mísu a desku a kat utahoval šrouby dle vlastního uvážení a samozřejmě bolesti, kterou tím oběti působil. Jak vypadá výsledek? Tlak nejdříve rozdrtí zuby a oči vyhřeznou z důlků. Naneštěstí smrt přichází o hodně později.

ČÍSLO PĚT: Iron Maiden – Železná panna
Ne, heavy metal opravdu není církevní vynález. Máme na mysli železnou pannu. Jedná se o železnou komoru zevnitř vystlanou armádou železných hrotů. Oběť je umístěna dovnitř. Jakmile se dveře zavřou, špice se začnou zabodávat, do zad, krku, očí. Konec není nijak rychlý, protože špice nejdou příliš hluboko. Bolí to ovšem jako čert...

ČÍSLO ČTYŘI: Naražení na kůl
Už jen ta představa... Máte železný bodec, hezky v životní velikosti. Někdy používaný "za studena", jindy nahřívaný  horkým uhlím. Použití? Jednoduché, k nabodnutí oběti. Tato technika byla populární kvůli minimální ztrátě krve oběti, mučený proto dlouho vydržel. Využívala se proto k několikadennímu vyslýchání nebohé oběti.

ČÍSLO TŘI: Papežská hruška
Taktéž známa jako hruška muk, trpká hruška či jednoduše hruška. Nástroj opravdu vypadající jako zmíněné ovoce byl opatřený na užším konci otočným okem. Pokud jste jím začali otáčet, hruška složená z tří, jako žiletka ostrých částí, se začala rozevírat jako květina.
Příklady použití jsou jasné, ženy, které obcovaly se satanem, většinou nacházely hrušku ve své vagíně, homosexuální muži ve svém konečníku a kacíři v ústech.

ČÍSLO DVĚ: Kolo
Neboli staré dobré a osvědčené lámání v kole. Nejprve byly končetiny oběti a klouby zlomeny a následně vpleteny do příček velkého dřevěného kola. To bylo následně vztyčeno na veřejném místě, kde se již jen čekalo, až oběť zemře za doprovodu ponížení a výsměchu.

ČÍSLO JEDNA: Scaphism
Již staří peršané... Pro začátek chceme říci, že pokud existuje horší mučící technika, vážně o ní nechceme nic vědět. Protože... Oběť je při tomto druhu mučení nahá přivázána do lodi, tváří nahoru a násilím nakrmena mlékem a medem. Výsledkem takové svačinky je pak úporný průjem. To samo o sobě by některým z nás mohlo stačit, ale to se pletete, je to teprve začátek. Medem jsou ještě natřeny třísla a podpaží. Exkrementy a med lákají všemožný hmyz, který začne na nebohé oběti hodovat, případně do ní klást vajíčka. Smrt je kombinací dehydratace, vysílením hladem a sepsí.

Z které mučící techniky vám jde nejvíce mráz po zádech

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 185