Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Produkty vyrobené ze sloního trusu představují výdělečný byznys

Sloní trus není jen skvělým hnojivem, ale dá se z něj vyrábět také řada zajímavých věcí.

Lidský kompost jako nový trend v pohřebnictví

Běžně se lidé po smrti blízkého musejí rozhodnout, zda zvolí klasický pohřeb, nebo kremaci. Nově však existuje i možnost nechat lidské tělo volně se přeměnit v úrodnou zem, aby dokonale splynulo s přírodou.

Jak na bezpečný nákup kryptoměny

Zájem o kryptoměny velmi rychle roste. Pokud také přemýšlíte nad tímto typem investice, nabízí se otázka, jak kryptoměnu bezpečně koupit. Přece jen to není levná záležitost.

Kdysi rozlehlá slovanská Lužice dnes nedosahuje ani plochy Brna

Ve východním Německu, kousek od našich hranic, stále žije malý slovanský národ, jehož řeči je možné porozumět lépe, než Polštině. Bohužel, dnes jich zbyla už jen hrstka a budoucnost mají nejistou.

Gastronomický luxus v podobě kaviáru

Kaviár je považován za skutečný rybí klenot a nazýván také černým zlatem. Pro jedny je na talíři symbolem luxusu, pro jiné je to ovšem jen zbytečný rozmar. Za kilo toho nejdražšího kaviáru zaplatíte až 2,5 milionu korun.

S šicími stroji značky Brother bude šití a vyšívání jedna báseň

Pokud jste se nadchli pro vlastní šití oblečení či bytových textilií, neobejdete se bez kvalitního šicího stroje.

Mizející jezero u Tasmanova ledovce

U vzniku Tasmanova ledovce byly klimatické změny a ty nyní také zapříčiní i jeho neodvratný konec. Vodní hladina, ve které se fascinujícím způsobem zrcadlí okolní ledovce, bude již brzy pouhou vzpomínkou.

Čich jako spouštěč vzpomínek a emocí

Už se vám jistě stalo, že vůně vycházející z otevřených dveří pekárny vás přenesla zpět do dětství. Vůně mohou totiž oživit vzpomínky, a to dokonce i takové události, na které jste dávno zapomněli.

Unikátní rodinný fotoateliér v Českém Krumlově má již více jak 120letou historii

I když současná doba nepřeje návštěvám, pojďme si představit dvě významné osobnosti, které se díky svému nadšení pro fotografování zapsaly do dějin Českého Krumlova i celé Šumavy a jejichž odkaz zde najdeme dodnes.

Kruhy pod očima mohou potrápit, dá se jich však účinně zbavit

Zejména ženy špatně nesou, pokud se jim na obličeji objeví kosmetická vada v podobě vrásek nebo kruhů pod očima. Co na kruhy pod očima zabírá a co je způsobuje?

4 rady pro výběr interiérového osvětlení

Útulně zařízený interiér se neobejde bez zdrojů osvětlení. Jde o velké lustry i menší lampičky a bodová světla, která společně vytváří harmonickou soustavu svítidel po celém bytě.

Novější články Starší články Starší články