Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Vydejte se po stopách hraběte Drákuly do Transylvánských Karpat

Řekne-li se Rumunsko, představí si většina z nás tajemné gotické hrady, vesnice s pasáky ovcí a koz a koňské povozy, které jsou v některých končinách této země jediným prostředkem, jak se místní mohou dostat ze své rodné vesnice.

Bitvou o Debalcevo skončila před pěti lety válka na východě Ukrajiny

Jako mají Spojené státy válku Severu proti Jihu, má i rozlehlá Ukrajina svou válku Západ proti Východu. Ale na rozdíl od té americké, tady není dodnes vítězů ani poražených. Na celé situaci tratí všichni.

Nepochopitelné slučování dvou brněnských škol může mít pro ZŠ Botanická až likvidační následky

Rozhořčení rodiče i zmatení učitelé strachující se o budoucnost svoji i celé školy. Kdo stojí za absurdním návrhem sloučit dvě zcela odlišné brněnské školy s rozdílným školním vzdělávacím programem (ŠVP)?

Závislost dětí na internetu vyřešili rodiče překvapivým způsobem

Pokud nemůžete odehnat své děti od tabletů, chytrých telefonů nebo počítačů, inspirujte se u rodičů, kteří velice vtipným a originálním způsobem zareagovali na chování svých dětí.

Není Qi jako Qi aneb pojďme si dobít baterky. Zn.: bezdrátově

Na první pohled to vypadá jednoduše, až zázračně. Položíte svůj telefon i s pouzdrem na magickou dobíjecí podložku a on se během několika minut až hodiny dobije. Celý proces má však několik ale.

Monako – luxus na dosah ruky

Pokud hned po příjezdu neutratíte všechny úspory v proslulém Grand Casinu v ještě proslulejší čtvrti Monte Carlo, budete si za ně moci užít všechno, co nabízí tento státeček, který je hned po Vatikánu nejmenším na světě.

Mikroplasty zabíjí vše živé. Všichni je ale běžně konzumujeme, aniž bychom o tom věděli.

Za mikroplasty jsou považovány miniaturní plastové částečky dosahující velikosti maximálně 5 mm. Jsou všude, ve vodě, ve vzduchu, dokonce i v potravinách. Co způsobují v lidském těle, se zatím přesně neví.

Černobyl odkryl další překvapení. Vědci jsou nadšeni z houby, která se živí radioaktivním zářením

Zajímavý organismus žijící na stěnách jaderného reaktoru může mít podle odborníků značný přínos v mnoha oblastech.

Hříšný Aleister Crowley – člověk s magickými schopnostmi

Ať už v magii věříte či nikolii, jistě jste někdy zaslechli jméno Crowley. Byl považován za neodpornější postavu počátku dvacátého století.

Tipy na dárky k Valentýnu - parfémy a kosmetika nikdy nezklamou

S blížícím se svátkem zamilovaných řada lidí přemýšlí, čím potěší svou drahou polovičku. V tomto období se na trhu objevuje celá řada krásných dárků, které jsou stylově zabaleny v romantické krabičce.

Jižní Amerika - na Machu Picchu po vlastní ose

Autobusem, vlakem, anebo pěšky? Pěšky!

Novější články Starší články Starší články