Izolace zdiva by se měla provádět ideálně před zateplením a výměnou starých oken či před rekonstrukcí. Nikdy však není pozdě situaci řešit. S odbornou firmou vše zvládnete a investované peníze se vám vrátí.
Dobrá izolace sníží tepelné ztráty
Zvlhlá konstrukce a voda v pórech materiálu zvyšují tepelnou vodivost zdiva, takže vám i při důkladném vytápění teplo z domu utíká. Sanace vlhkého zdiva tedy v konečném důsledku pomáhá ušetřit za vytápění.
Peníze ušetříte i díky tomu, že nebudete muset investovat do opravy omítky. Na vlhkém zdivu se omítka odlupuje a opadává. V extrémních případech, pokud vlhké zdivo dlouhodobě neřešíte, může dojít i k trvalému znehodnocení zdiva a narušení statické spolehlivosti konstrukce. Jinými slovy, v takovém domě byste se měli bát žít.
Vlhké prostředí není dobré ani pro zdraví
Máte-li doma relativní vlhkost nad 80 % a vlhkost omítek přesahuje 4 %, vytváří se ideální podmínky pro rozvoj mikroorganismů, hlavně plísní a hub. Kdo v takovém prostředí žije delší dobu, u toho je vyšší šance rozvoje různých zdravotních problémů, jako jsou alergie, kloubní onemocnění, dýchací potíže a různá chronická onemocnění. Skutečně chcete riskovat zdraví své a své rodiny?
Nechte si navrhnout správnou technologii
Existuje řada technologií, jak se vlhkosti zbavit. Jednou z nich je například chemická injektáž, kdy se stavební hmota napustí injektážní látkou. Další je třeba podřezání zdiva, případně aktivní elektroosmóza. Jaká bude nejlepší pro vaše potřeby, nelze jen tak říct. Je třeba kontaktovat odborníky, kteří zhodnotí situaci a poradí vám. S důvěrou se obraťte například na společnost Izolace Hróz, ta se svému oboru věnuje dlouhá léta a dobře ví, co dělá.
K tomuto článku není otevřena diskuze