Bohatství většinou nepadá do klína, i když si to mnoho lidí myslí. Za vytouženým bohatstvím se holt musí tvrdě jít. A ostatně to prokazují i statistiky, které ukazují, že většina miliardářů se označuje za takzvané „self-made” čili ke svému jmění se dopracovali sami vlastním úsilím. Co dalšího se vyplatí vědět?
Elon Musk jako nejbohatší člověk na světě
Spory trvaly dlouho. Předbíhali se jako dvě kobylky v přírodě, která doskočí výš. Jeden neustále doháněl toho druhého. A bylo to opravdu pozoruhodné to celé sledovat. Ale nakonec se přece jenom dřívější skokan roku Elon Musk stal vítězem celého žebříčku a letos ho naprosto ovládl. Stal se tím nejbohatším člověkem na světě, jelikož se jeho majetek odhadl na více jak 300 miliard dolarů. A to je hranice, které jen tak někdo nedosáhne.
Propast bohatství nezměněna
Na druhém místě se tak usídlil Jeff Bezos, který si na první pozici však lebedil pár posledních let. Jeho majetek není ale tak odlišný od toho Muskova. Když se však podíváme na žebříček miliardářů, zjistíme, že je mezi mnohými obrovská propast. Drtivá většina z nich (cca čtyřiadevadesát procent) má hodnotu majetku kolem deseti miliard USD a méně. Pouze jedno procento se však označuje za super miliardáře, jelikož hodnota jejich majetku převyšuje třicet miliard USD.
Zbohatnout lze mnoha způsoby
Pokud upustíme od self-made miliardářů, kterých je na světě (naštěstí) většina, někteří se v žebříčku octli čistě díky tomu, že jednoho krásného dne zariskovali. Třeba takový George Soros vydělal více jak jednu miliardu dolarů za jeden jediný den, když si vsadil pořádný balík peněz na pád britské libry. Bylo to v roce 1992 a jeho život se zcela změnil.
Zdroj:
https://svetbohatych.com/fakty-miliardari/
Zajímavá fakta o miliardářích, aneb co jste o nich asi nevěděli
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!