Dvojitý strom
Sice vám z něj nebudou vstávat vlasy na hlavě hrůzou, i tak se ale jedná o pozoruhodný úkaz. Takzvaný dvojitý strom v italském Piemontu je pravou hříčkou přírody, která by podle vědců neměla být možná. Jedná se o vzrostlý morušovník, z jehož koruny vyrůstá stejně košatá třešeň. Oba stromy prospívají a bez obtíží rostou, což je u takto zdvojených stromů téměř nemožné.
Hessdalenská světla
Polární zář, kterou můžeme spatřit v Norsku, není jediným zdejším světelným úkazem. Hessdalenská světla ale na rozdíl od ní nebyla nikdy uspokojivě vysvětlena. Nad stejnojmennou norskou dolinou se objevují už bezmála sto let a přitahují milovníky paranormálních jevů. Mění se jak jejich barva, která přechází od bílé přes modrou až po červenou, tak i jejich trajektorie.
Horká řeka
Voda v řece bývá kvůli rychlému proudění i v létě příjemně chladná. Je to zcela logické – a proto Shanay-timpishka, řeka tekoucí Amazonií, motá hlavu vědcům i široké veřejnosti. Teplota její vody totiž dosahuje 93 °C a zdejšími šamany je považována za posvátnou.
Nekončící bouře
Máte strach z bouřek? Pak se raději obloukem vyhněte venezuelskému potoku Catatumbo. Bouřka zde totiž zuří průměrně 300 dní v roce. A ne jen tak ledajaká – ročně zde udeří přes milion blesků, z nichž některé jsou dlouhé přes pět kilometrů. Během nejaktivnějších měsíců můžete spatřit okolo 28 blesků za minutu a tento stav trvá třeba i deset hodin denně.
Spavá nemoc
Pokud se čas od času cítíte naprosto vyčerpaní, budiž vám útěchou, že lidé z vesnice Kalachi a Krasnogorsk na tom byli mnohem hůře. V roce 2013 je zasáhla podivná spavá epidemie, kdy všichni včetně dětí a zvířat začali z neznámých důvodů usínat. Usínali i během chůze či rozhovoru a někteří spali třeba i šest dní v kuse. Nakonec musela být oblast evakuována.
Zdroj:
https://www.denik.cz/veda-a-technika/podivuhodna-mista-veda-zahada-20210209.html
Záhadné úkazy, které nedokáží vysvětlit ani vědci
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!