Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky HISTORIE:

Kanál Rideau jako pojistka proti válce s USA

Řeka Ottawa se pyšní kanálem Rideau, který byl původně vystavěn jako dopravní tepna a pojistka Kanady proti válce s USA.

Žena podřízená muži měla zůstat ve „stavu věčného dětství“

Není tajemstvím, že ženy v minulosti neměly žádná práva. Byly považovány za méněcenná stvoření bez vzdělání, ta, která nemají větší rozum než děti, ta, která mají poslouchat muže a ve všem se jim podřizovat.

Prozkoumejte pevnost Josefov od sklepa až po opevnění

Pevnost Josefov byla vybudována na konci 18. století a měla sloužit na ochranu českých hranic rakousko-uherské monarchie před útoky Prusů. Dnes se zde koná metalový festival Brutal Assault a můžete tu navštívit spoustu zajímavých míst.

Fenomén opevněných kostelů a jejich funkce

Znáte nějaký kostel, stojící na kopci či vrchu, s vysokou kamennou hradbou? A věděli jste, že se jedná o opevněný kostel, který měl v minulosti také úlohu obrany města či vesnice, u níž stál? Pojďme se na tento fenomén podívat bl

Amerika dobývala Irák téměř měsíc. Jak dlouho může odolávat Ukrajina Rusku?

Bohužel i nové tisíciletí se neobešlo bez krvavých konfliktů, které přináší nesmírné utrpení obyčejným lidem. Otázka, která dnes vyvstává, je možnost zastavení ruského útoku ze strany ukrajinských ozbrojených sil.

Před 30 lety oficiálně zanikl Sovětský svaz, poslední v něm zůstal Kazachstán

Každý ví, že hlavním městem SSSR byla Moskva. Ovšem na úplném konci jeho existence tomu tak nebylo. Jak se rozpadal největší stát světa a co po sobě zanechal?

Tajemný kód v Rosslynské kapli vzbuzuje zvědavost tisíců návštěvníků

Kaple ve skotské Rosslynu nedaleko Edinburghu byla postavena rodem St. Clairů již v roce 1446. Její původní podoba ve tvaru kříže se sice do současné doby nedochovala, přesto však její zbytky vzbuzují dodnes mnoho otázek.

Historie automobilky Hurtan

Hurtan - jméno, které řekne něco určitě skalním fanouškům aut. Jedná se o španělskou automobilku, která se mimo jiné vyznačuje i tím, že se zabývá malosériovou výrobou.

Ukrajina likviduje poslední památníky Lenina, paradoxně díky němu je dnes tak rozlehlá

V Chmelnické oblasti úřady zrušily poslední památník tohoto revolucionáře, na celé Ukrajině zbývají poslední tři. Pro tuto zemi má však tento politik paradoxně mimořádný význam, bez něj by dnes samostatně neexistovala.

Pohled do historie bílého sportu

Tenis je třetím nejoblíbenějším sportem u nás, hned za fotbalem a hokejem. Mohou za to jak historické, tak i současné úspěchy českých tenistů a tenistek.

Novější články Starší články Starší články