Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Obal připravované desky Čytřlístku / foto: EMI

Česká odpověď na Gorillaz - Čtyřlístek!

Česko má svou vlastní virtuální kapelu. Pochází z Třeskoprsk a působí v ní Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa.

V reakci na úspěch animované čtyřky Gorillaz, kterou společně s dalšími uvedl v chod zpěvák Blur Damon Albarn, se tuzemští milovníci kultovního Čtyřlístku Matěj Homola (Wohnout) a Lou Fanánek Hagen (Tři sestry) rozhodli postavit virtuální kapelu v českých reáliích.

Prvně jmenovaný se postará o hudbu, druhý napíše texty. O dalších členech projektu se vedou dohady, konkrétní jména dosud nepadla.

Jaký hlas bude mít Bobík?
Na veřejnosti bude Super kapelu z Třeskoprsk, jak zní náz

magazin.cz
ev chystaného debutového alba, samozřejmě propagovat čtveřice Fifinka – zpěv,  Myšpulín - modulátor, Bobík - bicí a Pinďa - kytara. Deska by měla vyjít v listopadu a už během října se můžeme těšit na pilotní singl Myšpulínův modulátor.

Vzhledem k přítomnosti kytaristy a autora hudby Matěje Homoly se dá očekávat, že stylově se album  ponese v osvědčeném duchu wohnoutovských pecek, ale žánrové rozpětí projektu by mělo být mnohem širší.

Očekává se rovněž, že se časem do chodu virtuální kapely zapojí i další muzikanti, snahou je, aby časem každá postavička dostala svůj hlas. Prvním albem by totiž projekt nemusel skončit a pokud se dostaví dostatečný ohlas publika, plánuje se, že by se Čtyřlístek vydal i na koncertní pódia.

Projekt Super kapela z Třeskoprsk vznikl na popud stejnojmenného příběhu, který na pokračování vychází v sešitové podobě Čtyřlístku. Nakreslil ho Jaroslav Němeček, který je s legendárním kresleným seriálem spjat od dob jeho vzniku a jehož kresby budou samozřejmě tvořit nedílnou součást kapely.

Co myslíte, bude to dobré?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 36