Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Steven Spielberg / foto: Adriana M. Barraza/WENN.com

Spielberg koupil práva na film o WikiLeaks

Steven Spielberg (64), jeden z nejvlivnějších hollywoodských režisérů a producentů, koupil práva na zfilmování dvou knih. Má v plánu natočit film WikiLeaks: The Movie.

Knihy WikiLeaks: Inside Julian Assange’s War on Secrecy a Inside WikiLeaks: My Time with Julian Assange at the World’s Most Dangerous Website poskytnou podklad scénáři pro film o zakladateli kontroverzních webových stránek Julianu Assangovi (39).

magazin.cz

První z těchto knih napsali společně dva novináři listu Guardian, David Leigh a Luke Harding. Druhá pochází od zdroje Assangovi ještě bližšímu: sepsal ji Daniel Domscheit-Berg, bývalý manažer WikiLeaks.

Bude točit sám Spielberg?
Filmový projekt zatím nemá pevně stanoveného režiséra ani scenáristu, ale již teď je srovnáván s filmem Všichni prezidentovi muži, který se zakládal na aféře Watergate.

Šéfredaktor listu Guardian Alan Rusbridger říká: „Odhalení, k nimž došlo v důsledku úniku bezprecedentního množství diplomatických depeší, změnila svět žurnalistiky navždy. Kniha WikiLeaks je napínavý popis sledu událostí, které vyústily ve známou aféru. Bude z toho skvělý film.“

Assange si je své slávy vědom
Jak uvádí list Metro, tento australský novinář nedávno požádal o copyright na své jméno u Úřadu intelektuálního vlastnictví Spojeného království. Chce mít na své jméno výhradní právo při veřejných projevech, novinářské práci a dalších aktivitách.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 2