Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Robbie Williams / foto: robbiewilliams.com

Robbie Williams znovu zariskuje

Nepsané šoubyzové pravidlo praví, když jsi vyzkoušel něco nového a nefunguje to, vždycky máš možnost oprášit již osvědčený model.

Podobně zřejmě uvažoval i popový entertainer číslo 1 Robbie Williams. Před časem rezignoval na služby svého věrného dodavatele skladeb Guye Chamberse, kterému vděčí mimo jiné za hity Angels, Feel, Rock DJ nebo Millenium. Spojil se s jiným hitmakerem Stephenem Duffym a společně připravili album Intensive Care. Rozhodně ne špatné, ale dosud bezchybně šlapající soukolí začínalo přece jenom zadrhávat.

A když Williams ukuchtil prapodivný kočkopes Rudebox, zdálo se, že se strojovna zastaví docela. Hrstka posluchačů sice album odvážně označila za povedený experiment, ale většina si jich spíše ťukala na čelo.

Jako Frank Sinatra
Robbie se dostal na rozcestí: kam dál? Zvolil tu nejjednodušší variantu a rozhodl se v letošním roce vydat album, které naváže na veleúspěšnou kolekci Swing When You’re Winning z roku 2001, na které se zpěvák oblékl do elegantního obleku se představil se jako swingař.

Byl to svým způsobem dost riskantní krok – o strhující technice, frázování a vůbec projevu takového Franka Sinatry si popově založený Williams může při vší úctě nechat jenom zdát – ale láskyplně podané swingové standardy u zpěvákova publika prostě zabraly. Zvlášť když se z alba vyloupl hitový duet Somethin’ Stupid (původně Frank a Nancy Sinatrovi), v němž Robbiemu asistovala herečka Nicole Kidman.

Nová deska by se podle prvních informací měla jmenovat Let’s Swing Again a datum vydání je předběžně stanoveno na letošní září. Za zmínku ještě stojí, že půjde o první desku, kterou Robbie nevydá u svého dosavadního labelu EMI.

Uvidíme, zda tento evidentní krok zpět Williamsovi fanoušci stráví, víme, jak je na tom s pokračováním úspěšných trháků filmový průmysl.


 

Líbilo se vám swingové album Robbieho Williamse?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 19