Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Darjeeling s ručením omezeným / foto: Bontonfilm

Natalie Portman poprvé nahá

Ve vlaku můžete ztratit jedovatého hada, vyspat se s indickou servírkou, nastříkat sourozencům do očí pepřový sprej podivného původu a hlavně – nechat se z něj vyhodit.

magazin.cz
Sourozenci Whitmanovi mohou vyprávět. Nejstarší Francis (Owen Wilson, s hlavou v sádře) pro své dva mladší bratry – introvertního sukničkáře Jacka (Jason Schwartzman) a pozérského nastávajícího otce Petera (Adrien Brody) – chystá duchovně osvětovou cestou napříč Indií. Cíl? Sjednocení rodiny po tragické smrti otce.

Úzce semknutá chlapská trojka jako by zapomněla na všechna pokrevní pouta. Aby toho nebylo málo, před pohřbem odcestovala matka neznámo kam. Jen Francis ví, že dlouhá štreka vlakem společnosti Darjeeling Limited má cíl velmi konkrétní…

Ženy, čaj a zpěv

magazin.cz
Whitmanovic kupé první třídy, pohledná servírka a trochu žárlivý Ind (shodou okolností přítel servírky a majitel vlaku). Do něj vpadá Adrien Brody, zřejmě nejznámější z představitelů sourozenecké trojky, kterého časopis Vanity Fair ne nadarmo označuje za jednoho z nejnadějnějších herců mladé generace - ostatně, na kontě má již Oscara za Pianistu.

Sourozenci již čekají, cesta plná nepovedených iniciačních obřadů a jednoho uprchlého jedovatého hada může začít. Kdo by si myslel, že vlak nemůže zabloudit, nejel ještě s Darjeeling Limited.

Nešetří se vonnými tyčinkami, pavími pery, čajem, ani sexem. Ať už v hotelovém pokoji, kde mimochodem můžeme vidět Natalii Portman poprvé na plátně nahou, nebo na záchodcích kymácejícího se vlaku.

Hořkosladký Bollywood

magazin.cz
Po všech akčních střílečkách a počítačově vyumělkovaných fantasy představuje tragikomická Whitmanovic cesta napříč idealizovanou Indií příjemný oddech, inteligentní, dýchající atmosférou exotiky.

Režisérem filmu Darjeeling s ručením omezeným (Darjeeling Limited) není nikdo jiný než Wes Anderson. Komu toto jméno něco říká, není třeba odpovídat na otázku, proč hlavní roli vůdce výpravy Francise svěřil Owenovi Wilsonovi (jinak k vidění v My dva a křen, Armagedon atd.). Činí tak totiž často a rád již od dob, kdy spolu dostudovali na univerzitě filozofii.

magazin.cz
Po Wesových úspěšných filmech, jakými byly například Život pod vodou či Taková zvláštní rodinka, aspiruje na diváckou přízeň i tento nový počin.

Rodina, míjení se i střetávání, ať již místní či pomyslné, patří u Andersona k tradičnímu námětu. Nevzdává se ho ani tentokrát. Zaplať pánbůh…

Darjeeling s ručením omezeným, Darjeeling Limited, USA 2007, režie: Wes Anderson, scénář: Wes Anderson, Roman Coppola, Jason Schwartzman, kamera: Robert Yeoman, hrají: Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman, Irfan Khan, Barbet Schroeder, Camilla Rutherford, Bill Murray, Anjelica Huston, Natalie Portman…
 

Hodnocení: 8/10
V kinech od: 24.1. 2008

Podívejte se na trailer:

 

Půjdete se podívat na komedii Darjeeling s ručením omezeným?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 21