Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Gipsy.cz / foto: Archiv

Gipsy.cz řekli dost! Natřou Čunka!

Dost už bylo urážlivých výroků Jiřího Čunka o Romech, řekla si momentálně velmi populární kapela Gipsy.cz a rozhodla se na hozenou rukavici odpovědět po svém. Písní.

Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek si - pokud jde o Romy - rozhodně nebere servítky. Před časem se dokonce nechal slyšet, že jejich tradiční kultura je v jistých ohledech v rozporu s listinou základních práv a svobod. O jeho přístupu k tomuto etniku ostatně už koluje několik anekdot.

Jak se do lesa volá…
To a ještě další Čunkovy aktivity a proslovy se znelíbily Vojtěchu Lavičkovi, takto houslistovi Gipsy.cz a rovněž členovi sdružení Romea, které si klade za cíl zlepšení soužití většinové společnosti s romskou minoritou.

„Romové musí jasně vyjádřit, že nesouhlasí,“ prohlásil Lavička. „A to Romové, kteří jsou touto společností akceptováni a jsou úspěšní, což Gipsy.cz jsou,“ dodal.

Skupina tedy jako odpověď složila píseň, v níž chce na Čunkovy ostře formulované názory reagovat. Co přesně se v ní ale bude zpívat, je ale zatím nejasné. Lavička uvedl, že na skladbě se teprve pracuje a není možné si ji naplánovat jako nákup v Delvitě. Každopádně chce, aby byla hotová co nejdříve a neztratila tak nic na aktuálnosti. Je možné, že se objeví také na chystaném novém albu, které kapela plánuje na letošní rok.

Účast na Eurosongu?
Skupina Gipsy.cz se rovněž zúčastnila pofidérní televizní soutěže Eurosong, kde vystoupila po boku Daniela Nekonečného, kapely Temperamento, Le Monde, zpěvačky L.B.P Sámera Issy a dalších.

Televizní vystoupení ale nechtěli využít k prezentování svých politických a jiných postojů. „Do té soutěže politika nepatří a bylo by to vůči ostatním soutěžícím nefér, protože bychom vytáhli kartu, kterou by oni v ruce neměli,“ prohlásil před sobotním národním kolem velmi rozumně Vojtěch Lavička.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 10