Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Agatha Christie a její vášeň pro jedy

Nebýt matky, která jí v jednom deštivém dni podstrčila blok a tužku, aby od ní měla chvilku klid, kdo ví, zda by dnes svět znal jednu z nejznámějších spisovatelek.

Španělský umělec vytváří sochy z písku, které vypadají jako živá zvířata

Potkali jste už někdy na pláži býka, pumu, žraloka nebo koně odpočívajícího v písku? Díky umění Andoniho Bastarrika se vám to může stát!

Druhá tvář W. A. Mozarta. Geniální skladatel byl zároveň členem tajného společenství

Když se řekne Mozart, vybaví se vám nejspíš rozmazlený malý chlapík z oscarového Formanova filmu. Skladatel byl však mnohem tajemnější, než ukazuje film.

Poslední den íránských žen bez hidžábu

Psal se 8. březen roku 1979 a více jak 100 000 íránských žen vyšlo do ulic protestovat proti nově nastolenému zákonu, který jim přikazoval zakrývat na veřejnosti své vlasy.

Edward Kelley – znalec alchymie, ale také podvodník a smolař

Středověk nebyl žádnou romantickou pohádkou. Alchymista nikdy nevěděl, zda se ráno probudí v paláci, nebo ve vězení.

Cestování s kávou - ve které zemi jste mohli poprvé ochutnat cibetkovou kávu nebo flat white?

Cestování za gurmánskými zážitky je dnes již standard. Cestujeme za středomořskou kuchyní do jižní Evropy i za exotickými pokrmy do Asie. Stejně tak můžeme do různých částí světa jezdit ochutnávat kávu a vyzkoušet si kávový turi

Podniky se předhánějí v originálních nápadech pro dodržení bezpečné vzdálenosti

Možnost znovu otevřít za specifických podmínek dohnala některé podniky k řešení, které je leckdy úsměvné, jindy však vyvolává zcela opačné pocity. Jak se s nutností sociální distance vyrovnaly zahraniční restaurace, pláže nebo t

Největší legenda staré Prahy

Ve Staronové synagoze sedával v 16. století nenápadný tichý muž. Nikdo by v něm nehledal známého učence a znalce kabaly. Jmenoval se rabi Löw.

Lepší shořet, než vyhasnout

Pokud se zajímáte o astronomii a magii, žijete v zemi, kterou ovládá přísná církev, a k tomu se jmenujete Giordano Bruno, měli byste si dávat dobrý pozor na pusu.

Jaké nadávky používáme nejčastěji

To je ale dement! Ty idiote! S tím kreténem se nebudu bavit….víme jaké slovo jsme vlastně použili?

Novější články Starší články Starší články