Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

4 tipy na skvělé čtení na březen

Jaro už se blíží a vás lákají procházky do přírody? Dopřejte si je. A nesmutněte, když se počasí zase trochu zkazí. Máme pro vás čtyři tipy na knížky, které si v březnu můžete přečíst.

Zlom vaz, trhni si nohou a nepij na sekyru – kde se vzala tato rozšířená slovní spojení?

S narůstajícím věkem si většina lidí osvojí různá slovní spojení a fráze, které pak pravidelně používá v mezilidské komunikaci. Někdy je možné jejich původ hledat v rodině, jindy jde o obecně rozšířená úsloví.

Pohádkové muzikály od Disney nadchnou malé i velké diváky

Těžko dnes najdete někoho, kdo by neznal pohádky z dílny Disney. Velkooké roztomile animované postavičky si získaly srdce nejednoho diváka bez ohledu na věk.

Slavnosti Břeclav oslaví 10. narozeniny s kapelami Chinaski, Mirai nebo Rybičky 48

Zámecký areál v Břeclavi přivítá i v roce 2023 přední české kapely. Poprvé v historii na Slavnostech vystoupí Chinaski a Mirai. Desátý ročník, který proběhne 9. a 10. června, si nenechají ujít ani Rybičky 48 a Škwor.

Velké koncerty 2023 – O2 aréna i Eden v obležení tuzemských hvězd

Po covidové pauze se v roce 2022 opatrně do klubů, arén i na festivaly vrátily známí zpěváci, zpěvačky, skupiny i baviči a mohli jsme si konečně vyrazit za kulturou.

Akční trháky se dočkají pokračování. Na co se těšit do kina v roce 2023?

Pokud jste fanoušky akce a dobrodružství, budete s nabídkou filmů, které v příštím roce zamíří do kin, určitě nadmíru spokojeni. Chystají se zejména pokračování klasických akčních filmů.

Čím se Disney nechal inspirovat? Často až hororovými příběhy z pera bratří Grimmů

Pohádky z dílny Disney se těší velké oblibě nejen u dětí. Každý jednou za čas potřebuje jednoduchý poutavý příběh se šťastným koncem, kde dobro zvítězí nad zlem a láska nad nenávistí.

Harry Potter – co je ve filmu jinak než v knize?

Ačkoliv z psané verze filmová zpracování o mladém čaroději vychází, některé věci ve filmech zůstaly opomenuty. Jaké to jsou?

Rybičky 48 hlásí: vyprodanou halou nic nekončí!

Skupina Rybičky 48 vyprodala O2 arenu v Praze a rovnou pozvala na svůj MEGAKONCERT DOMA. Jak název napovídá, uskuteční se 27. 5. 2023 v domovském městě kapely, tedy v Kutné Hoře a půjde o největší koncert Rybiček pod širým nebem.

Začtěte se do hororu! Máme pro vás pár tipů na knihy, z nichž vás bude mrazit

Pokud patříte ke čtenářům, kteří tu a tam sáhnou po hororové tématice, jistě víte, že dobrých hororů na knižním trhu moc není. Naštěstí se to v poslední době zlepšuje, a tak pro vás máme pár tipů na knihy, které byste neměli

Novější články Starší články Starší články