Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Velikonoce pokaždé jinak

V uplynulých dnech proběhla spousta velikonočních jarmarků. My jsme vyrazili na několik z nich a přinášíme vám o nich reportáž.

Zemřela legenda Šumavy, Emil Kintzl

Emil Kintzl sice nebyl šumavský rodák, ale prožil zde celý svůj život. Do srdcí mnoha lidí se zapsal jako milovník a propagátor Šumavy a až do své smrti byl aktivním sportovcem a spisovatelem.

České knihy plné napětí, které budete chtít číst

Došlo vám čtivo a dumáte, jaké knihy si pořídit, abyste se nenudili a užili si pořádnou „jízdu?“ Vybrali jsme pro vás novinky českých autorek, od kterých se neodtrhnete.

Postcrossing – splněný sen sběratelů pohlednic?

Pro sběratele pohlednic může být nákladné získat zajímavé pohlednice ze zahraničí.

Jak se vaří káva v džezvě

Dostali jste chuť na pořádného Turka? Ale na opravdovou tureckou kávu? V Česku je totiž pod názvem „turek“ zafixovaný nápoj, který vznikne zalitím namleté zrnkové kávy a následným louhováním.

Amadeus ožívá v Kroměříži na zámku

Kroměříž je město s bohatou a zajímavou historií. Od 12. století patřilo olomouckým biskupům, proto zde nalezneme mimo jiné Arcibiskupský zámek, který je zapsán na seznamu světového dědictví Unesco. A to samozřejmě není vše.

Masopust na Hané i v Ostravě aneb když dva dělají totéž, není to totéž

Masopustní veselí probíhá po celé republice. Určitě každý někdy někde takovou akci navštívil. My jsme se vydali na tři masopusty a přinášíme vám reportáže.

Rozpohybované obrazy Alfonse Muchy stojí za zhlédnutí

Praha jakožto hlavní město nabízí mnoho kulturních a společenských aktivit a zážitků. My Vám nabídneme Muchovo muzeum nedaleko Václavského náměstí a výstavu iMucha v Obecním domě.

Sníte o tom, že napíšete knihu? Poradíme, jak na to

Baví vás psaní, ale vždy to, co napíšete, skončí takzvaně jen v šuplíku? Nosíte v hlavě nápad na knížku? Chcete ji sami napsat a nechat vydat? Proč ne, není to zase až tak obtížné. Nikdy nevíte, jestli z toho nebude bestseler.

Marek Eben zpívá, skládá texty a koncertuje se svými bratry

Kdo by neznal Marka Ebena, herce a skvělého moderátora nejen Stardance – Když hvězdy tančí. Ale ne všichni tuší, že také skládá texty a zpívá ve své kapele. Respektive jeho a jeho dvou bratří.

Novější články Starší články Starší články