Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Hradce Králové přivítá od středy čtyřdenní hudební festival Letokruh

Po brněnském Letokruhu zavítá nový hudební festival také do Hradce Králové, kde se představí špičky současné české i slovenské hudební scény.

Kapela Rybičky 48 rozjela celorepublikové turné po letních parketech

Malé letní scény ve velkém stylu – to jsou narychlo domluvené koncerty jedné z nejúspěšnějších tuzemských kapel, kterou v koncertování jen tak něco nezastaví.

Prázdninové čtení pro malé čtenáře

Máte doma malého čtenáře nebo nadšence, který vás každý večer před spaním tahá za rukáv, kdy už konečně půjdete číst další příběh? Potom jsou dnešní knižní tipy určeny právě pro vás.

Na Moravě je už jen přibližně 350 obcí, které nevyvěšují moravskou vlajku

Iniciativa „Za vyvěšování moravské vlajky“, kterou pořádá Moravská národní obec, vstoupila do druhé dekády.

Tipy na dovolenkové čtení

Odjíždíte na dovolenou s hromadou knih či naditou čtečkou a stejně máte strach, že nebudete dostatečně zásobeni?

Karla Hynka Máchu známe jako romantického snílka. Měl ale i svoji stinnou stránku

Kdo by neznal básnickou skladbu Máj z roku 1836, kterou se mladičký básník Karel Hynek Mácha zařadil po bok našich největších literárních klasiků Němcové a Nerudy.

Agatha Christie a její vášeň pro jedy

Nebýt matky, která jí v jednom deštivém dni podstrčila blok a tužku, aby od ní měla chvilku klid, kdo ví, zda by dnes svět znal jednu z nejznámějších spisovatelek.

Španělský umělec vytváří sochy z písku, které vypadají jako živá zvířata

Potkali jste už někdy na pláži býka, pumu, žraloka nebo koně odpočívajícího v písku? Díky umění Andoniho Bastarrika se vám to může stát!

Druhá tvář W. A. Mozarta. Geniální skladatel byl zároveň členem tajného společenství

Když se řekne Mozart, vybaví se vám nejspíš rozmazlený malý chlapík z oscarového Formanova filmu. Skladatel byl však mnohem tajemnější, než ukazuje film.

Poslední den íránských žen bez hidžábu

Psal se 8. březen roku 1979 a více jak 100 000 íránských žen vyšlo do ulic protestovat proti nově nastolenému zákonu, který jim přikazoval zakrývat na veřejnosti své vlasy.

Novější články Starší články Starší články