Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Daniel Hůlka se po 20 letech vrací k opeře ve velkolepém projektu Belcanto

O návratu k opeře snil zpěvák Daniel Hůlka již řadu let a nyní si konečně splní svůj velký sen. Společně s dalšími významnými operními zpěváky bude tento rok vystupovat v projektu Belcanto, kde ho doprovodí 70člený orchestr a se k

Kde se vzala tradice zdobení vánočního stromečku?

Už se těšíte, jak o Štědrém dnu budete zdobit stromeček a užijete si tu pravou vánoční pohodu? I přestože již většinou po původu této tradice nepátráme, možná bude pro mnohé překvapující, že jde o zvyk veskrze pohanský.

Celosvětově úspěšný muzikál SHREK ohromí show velkou jako zlobr

Již začátkem příštího roku u nás ožije Shrek ve velkolepé výpravné muzikálové show, která zavítá do vybraných měst České republiky.

ABBA Mania z londýnského West Endu míří do České Republiky

Slavná švédská čtveřice má své následovníky, kteří šíří její slávu dál po celém světě.

Papírové knihy a elektronické čtečky aneb co preferují knihomolové

Knihomolové budou stále tak nějak stabilně rozděleni na dva tábory, jedni jako milovníci klasických knih a tzv. čuchači, a druzí prostě e-čtenáři.

Elvis stále táhne

Od smrti Elvise Presleyho uplynulo už 42 let, přesto jsou jeho písně stále populární. I z toho důvodu jsou občas vidět jeho dvojníci. Někteří z nich dokáží udělat i parádní show.

Pocta Králi rock´n´rollu One Night of Elvis míří poprvé do České republiky

Máte rádi Elvise Presleyho? Pak nesmíte chybět na české premiéře představení One Night Of Elvis, které k nám přijíždí z Velké Británie. Ano, napodobitelů Elvise jsou na celém světě stovky. Lee Memphis King je však pouze jeden!

Život jako ve středověku: Společenství Amišů neuznává moderní technologie a žije vlastním tradičním způsobem

Již od 16. století působí v různých částech světa komunita, ve které se na první pohled zastavil pokrok i čas.

Kterými jazyky zpíval Karel Gott a v jakých zemích

Karel Gott je bezpochyby legenda naší hudební scény, které se horko těžko a jestli vůbec někdy někdo vyrovná. O to více potěší, že nás proslavil i v zahraničí a to v rodných jazycích různých zemí.

S těmito radami z vás letos bude nejlepší čert, Mikuláš nebo anděl

Na pultech obchodů už jsou k vidění čokoládové figurky Mikuláše a ozdoby na stromeček, což znamená jediné: vánoční čas se blíží.

Novější články Starší články Starší články