Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Podniky se předhánějí v originálních nápadech pro dodržení bezpečné vzdálenosti

Možnost znovu otevřít za specifických podmínek dohnala některé podniky k řešení, které je leckdy úsměvné, jindy však vyvolává zcela opačné pocity. Jak se s nutností sociální distance vyrovnaly zahraniční restaurace, pláže nebo t

Největší legenda staré Prahy

Ve Staronové synagoze sedával v 16. století nenápadný tichý muž. Nikdo by v něm nehledal známého učence a znalce kabaly. Jmenoval se rabi Löw.

Lepší shořet, než vyhasnout

Pokud se zajímáte o astronomii a magii, žijete v zemi, kterou ovládá přísná církev, a k tomu se jmenujete Giordano Bruno, měli byste si dávat dobrý pozor na pusu.

Jaké nadávky používáme nejčastěji

To je ale dement! Ty idiote! S tím kreténem se nebudu bavit….víme jaké slovo jsme vlastně použili?

Povedené aprílové žerty celosvětových médií

Pro 1. duben je typické humorné žertování i legrácky na úkor druhých, ke kterým se v tento den uchylují také různé sdělovací prostředky. Těm se občas podařilo vypustit i takové vtípky, které způsobily nevídané pozdvižení.

Knihu, nebo elektronickou čtečku? Oba druhy nosičů žijí vedle sebe.

Odjakživa miluju knížky. Jejich vůni, šustění listů, a taky ten pocit, když je držím v ruce. V první třídě nás učitelka peskovala za ohnuté oslí rohy. Dneska to lidi dělají namísto záložky.

Rybičky 48 předvedly na brněnském výstavišti nadupanou ohnivou show

Show plná světel, ohňů a dalších pyro efektů s pořádnou dávkou punk-rockové muziky. Tak by se dal ve zkratce popsat sobotní brněnský koncert kapely Rybičky 48.

Pražská Národní knihovna ČR je mistrovským dílem nevyčíslitelné hodnoty

V samém srdci našeho hlavního města se v prostorách pražského Klementina nachází knihovna plná literárních skvostů, jejíž prostory vás naprosto uchvátí.

Knižní novinky letošní zimy

Co kdybychom se pro inspiraci mrkli na nějaké ty knižní kousky, které vyšly během ledna a února letošního roku?

Před 50 lety vznikla ABBA, slušňáci, kteří dobyli svět

Dvě krásné ženy a jejich dva mladí partneři před padesáti lety poprvé zazpívali společně. Odstartovali tak neuvěřitelně úspěšnou hudební kariéru, která se navíc obešla bez oplzlých veršů, drog a hloupostí.

Novější články Starší články Starší články