Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Články z rubriky Kultura:

Papírové knihy a elektronické čtečky aneb co preferují knihomolové

Knihomolové budou stále tak nějak stabilně rozděleni na dva tábory, jedni jako milovníci klasických knih a tzv. čuchači, a druzí prostě e-čtenáři.

Elvis stále táhne

Od smrti Elvise Presleyho uplynulo už 42 let, přesto jsou jeho písně stále populární. I z toho důvodu jsou občas vidět jeho dvojníci. Někteří z nich dokáží udělat i parádní show.

Pocta Králi rock´n´rollu One Night of Elvis míří poprvé do České republiky

Máte rádi Elvise Presleyho? Pak nesmíte chybět na české premiéře představení One Night Of Elvis, které k nám přijíždí z Velké Británie. Ano, napodobitelů Elvise jsou na celém světě stovky. Lee Memphis King je však pouze jeden!

Život jako ve středověku: Společenství Amišů neuznává moderní technologie a žije vlastním tradičním způsobem

Již od 16. století působí v různých částech světa komunita, ve které se na první pohled zastavil pokrok i čas.

Kterými jazyky zpíval Karel Gott a v jakých zemích

Karel Gott je bezpochyby legenda naší hudební scény, které se horko těžko a jestli vůbec někdy někdo vyrovná. O to více potěší, že nás proslavil i v zahraničí a to v rodných jazycích různých zemí.

S těmito radami z vás letos bude nejlepší čert, Mikuláš nebo anděl

Na pultech obchodů už jsou k vidění čokoládové figurky Mikuláše a ozdoby na stromeček, což znamená jediné: vánoční čas se blíží.

Jednoduchý recept na delikátní ořechové slzičky

Vánoce klepou na dveře a nezbývá, než se zásobit voňavým cukrovím, které se doslova rozplývá na jazyku. Zapomeňte na kupné cukrovinky ze supermarketu a udělejte svým nejbližším radost domácí výrobou.

Podzim ve společnosti klasické detektivky

Kdy jindy se začíst do napínavého příběhu s ponurou atmosférou než na podzim, kdy je sychravo a nevlídno, ze stromů padá suché listí a v dáli se zvedá mlhový opar.

Svatební hostina s podzimními lahůdkami

Podzim má svou nezaměnitelnou poetiku. Svatba v tomto období bude mít jistě krásnou, romantickou atmosféru.

Dárek, který potěší každého knihomola.

Každého z nás napadne samozřejmě v první řadě kniha, to je jasné. Ale nejen knihou knihomola nadchnete. Mám pro vás několik tipů na ty správné knihomolské dárky a nezbytnosti.

Novější články Starší články Starší články