Psychické týrání
Psychický teror je jedním ze zabijáků vztahu. Jedná se o tiché a nenápadné týrání, které má nejrůznější projevy. Do psychického týrání lze zahrnout nadávání partnerovi, jeho shazování, které v něm vyvolá pocit, že za nic nestojí a podobně. Takové týrání sice nezanechává modřiny a jizvy, ale zato hluboké rány na duši a nízké sebevědomí. Psychický nátlak není možné dlouhodobě zvládat, a tak vede ke vzniku depresí a dalších psychických problémů.
Závislosti
Nejčastěji vztah ničí závislost na alkoholu, ale i na drogách nebo automatech. Partner se tak přímo před očima mění na úplně jiného člověka, stává se z něho troska. Pomalu začne ničit sebe, ale i svůj protějšek, případně i děti. Spokojené společné soužití přestává přicházet v úvahu. Problém může vyřešit jedině pomoc odborníka. Někdy však nezbývá nic jiného, než závislého člověka opustit.
Žádná úcta
Láska jde ruku v ruce s úctou. Pokud si ve vztahu jeden druhého nevážíte, je to špatně. Když ve vztahu chybí úcta a respekt, nebude mít pravděpodobně dlouhé trvání. Na základech, jako je úcta, respekt a komunikace, totiž vztah stojí. Jestli si váš partner vaší úctu nezaslouží, vlastně nemáte proč s ním být.
Nedůvěra
S partnerem byste si měli navzájem důvěřovat. Zůstávat ve vztahu s někým, ke komu důvěru nemáte, je dlouhodobě neudržitelné. Nedůvěra se navíc většinou objevuje spolu s žárlivostí, což se rozhodně ve vztahu pozitivně neprojeví.
Rozdílné cíle
Pokud chcete být se svým partnerem dlouho a ve spokojeném vztahu, je nutné, abyste měli shodné představy o společné budoucnosti. Pokud vy například toužíte po dětech, zatímco váš partner o nich nechce ani slyšet, nebo chcete žít ve velkém městě, ale váš partner by byl nejraději někde na samotě u lesa, nebude to nejspíš dlouho fungovat. Co nejdříve si tedy s partnerem ujasněte své představy o budoucnosti. Je totiž dost možné, že si spolu vlastně nebudete rozumět.
Co ničí vztah více než nevěra
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
Počet příspěvků v diskusi: 1