Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

Frajeři už ženy neberou, chtějí ty opatrné

Muži se často v různých adrenalinových aktivitách přímo vyžívají a často i předhánějí a předvádějí. Pokud si myslí, že takto imponují ženám, není to tak docela pravda.

Ženy usilující o partnerský vztah dávají před odvážlivci přednost zodpovědným a spolehlivým mužům. Muži však bývají přesvědčení, že riskantní chování ženy přitahuje. Věří, že ženy zaujmou nesmyslným hazardem. Ty ale naopak volí do vztahu opatrnější muže.

 
Nesobecký záchranář

Záleží také na tom, proč je dotyčný ochoten riskovat. Pokud si ženy mohou vybrat mezi mužem, který ohrozí svůj život hazardním sportem a mužem, který riskuje pro záchranu jiných životů, jednoznačně volí nesobeckého záchranáře.

 

Již dříve bylo zjištěno, že ženy přitahují altruističtí a nesobečtí muži. Zachránit někomu život vyžaduje velkou míru empatie a soucitu. Právě tyto vlastnosti působí na ženy přitažlivě.

 

Muži naopak považují risk a hazard za typicky mužskou vlastnost. Proto si ti, kteří riskovali kvůli adrenalinu, vysloužili obdiv alespoň u mužského publika.

 

Postupem času sázejí na moc

Současná společnost ctí sociální normy, a tak má svůj význam i zdůrazňování mužských rysů. Muži jsou však s postupujícím věkem zodpovědnější a méně ochotní vyrovnávat se s nebezpečím.

 

Fyzické i psychické změny se s postupem věku projeví na jejich prioritách. Už se nepokoušejí zaujmout ženu bláznivými hazardními kousky. Za imponující se považuje majetek a moc.

Co vás okouzluje na mužích? A co uděláte vy, abyste okouzlili ženy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 120