Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: shutterstock.com

Víte, k čemu všemu je sex dobrý?

Během prožívání sexuální extáze jsou stimulovány mozkové buňky. Odborníci doporučují jako optimální osmou hodinu ráno. Podle provedených výzkumů dokonce studentům pomáhá správně načasovaná masturbace k lepšímu zvládnutí zkou

Při zvýšené frekvenci dýchání se bránice stahuje a stimuluje břišní svaly. U mužů se kromě toho zesiluje vyplavování testosteronu. Toto anabolikum pomáhá nastartovat tvorbu bílkovin, které jsou důležité pro růst svalů a tvorbu kostí. Vydatná soulož také posiluje ochablé zádové svalstvo a odstraňuje migrénu. Navíc při sexu zvýšená hladina adrenalinu snižuje škodlivé psychické vypětí.
Když hormonální žlázy běží na plné otáčky, jsou všechny smysly omámené jako po dávce morfia. Každý dotek uvolňuje svaly, každá pohlavní stimulace blokuje bolest. Prováděná pozorování u žen prokázala, že při orgasmu je mez bolesti vyšší až o 70 %.

 

Žhavý sex sice nemůže zachránit mizerný vztah, ale je nepochybné, že je nenahraditelný pro šťastný poměr. Hormon oxytocin prohlubuje tělesný svazek mezi partnery. Čím silnější je vyměšování slin, tím menší jsou škody, které mohou na zubech způsobit kyseliny. Proto se líbejte, jak jen to nejvíc půjde. Zubní lékaři zjistili, že nedostatek sexu napomáhá kazivosti zubů a poruchám skloviny.
Muži, kteří zažívají nejméně dvakrát týdně orgasmus, se dožívají v průměru vyššího věku než ti, kteří jsou pohlavně aktivní pouze jednou za měsíc.

 

magazin.cz

 

Díky pravidelným orgasmům zůstává prostata elastická a neinklinuje k typickým mužským problémům. Studie potvrzují, že lidé s čilým sexuálním životem vypadají až o deset let mladší než jejich línější vrstevníci. Kromě toho sex podporuje udržování hormonální rovnováhy, následkem čehož u žen nastává později menopauza.

 

Na žebříčku přípravků na hubnutí se sex nachází zcela na vrcholu: příjemnějším způsobem se 200 kalorií za 20 minut snad ani nedá spálit. Ale to není všechno! Pokud se žena dostane do opravdové extáze, zvětší se jí objem ňader až o čtvrtinu. Kromě toho sex působí jako zázračné preventivní opatření proti křečovým žílám a celulitidě.

 

magazin.cz

 

Rozkoš vhání do těla serotonin a dopamin. Ty potlačují špatnou náladu a beznaděj. Promilovaná noc proto učiní konec mnoha problémům. Noc plná sexu má dlouhodobý efekt, který se projeví posílením imunitního systému. Oxytocin omezuje působení stresového hormonu kortizolu. Tělo vytváří více bílých krvinek. Tím vám ušetří i finanční náklady na vitaminové preparáty.

 

A v neposlední řadě, musíme také zmínit zachování lidstva…

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 4