Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Zamilování může vydržet jen dva měsíce / foto: sxc.hu

Rozvášněte svého partnera

V zaběhaných párech se to prostě dřív nebo později stát musí. Rutina, každodenní problémy či prosté zevšednění toho druhého – to vše způsobí, že sex už není to, co býval.

Pomineme-li jako důvody nějaké zdravotní či psychické problémy, obyčejně to lze napravit poměrně snadno. Snadno ovšem neznamená bez práce, nějaké úsilí to vyžaduje.

 
Afrodisiaka nechme stranou

Jako první možnost řešení vám možná na mysl přijdou afrodisiaka, které prostě spolknete a vášeň by měla nastoupit v plné síle. O jejich účincích často na úrovni placeba lze však s úspěchem pochybovat, i když samozřejmě existují i prostředky, které sexuální touhu a následný prožitek významně zpříjemní.

 

My se ale budeme věnovat tomu, jak problémy ve vztahu vyřešit. Nebo alespoň jak začít. Velmi často lze za ochablou vášní v ložnici vystopovat problémy, které mezi vámi visí jako Damoklův meč.

 

To může být například pracovní stres, problémy v práci dokážou v posteli napáchat velkou neplechu. Ale ani rodinné trable nejsou pozadu. Rozbroje s tchýní jistě nejsou skvělou „výživou“ pro psychiku.

 

Nenechte problémy nevyřešeny. Lhostejnost a odsunování trablů do pozadí nejsou lékem. Místo toho nastoupí pocity křivdy. Pokud svému partnerovi věnujete čas a budete se problémy konstruktivně řešit, nebo si o nich alespoň promluvit, máte velkou šanci, že se vztah zase narovná.

 

Spokojení partneři jsou pak na půl cestě ke spokojené lásce nejen pod peřinou.

 
Zevšednění? Vzpomínejte…

Chvíle, kdy se navzájem omrzí, se děsí každý zamilovaný pár a ze začátku si tuto situaci ani nepřipouští. Zamilovanost ale mizí třeba už po dvou měsících. Pak objevujeme na partnerovi chyby, které ještě tolerujeme. Ale za další dva roky?

 

Člověk vedle nás není objektem zaslepené touhy, ale je z masa a kostí. Zevšednění může zaútočit a najednou se vám do společného řádění vůbec nechce… Možná vás to zamrzí, tak zkuste tohle řešení:

 

V hlavě nechte jako na plátně běžet film, v němž prožijete společnou noc se všemi detaily. Chcete inspiraci? Cítíte vůni partnerova těla, vidíte jeho kůži, cítíte jeho vlasy, jeho vousy. Představujete si vzrušený pohled jeho očí a dotýkáte se jeho ucha cítíte jemné chloupky. Jemňoučké jak chmýří, opět zajíždíte rukou do jeho vlasů. Cítíte jeho doteky na svém těle, rozpalují vás…cítíte chuť jeho polibku, chuť jeho kůže…jeho vůni, svoji vůni…

 

Představovat si můžete jakékoliv mimořádně podařené milování nebo třeba vaši první noc – ta obyčejně bývá naplněna emocemi a vášněmi až po okraj. Prostě oživte vzpomínky.

 
A šup s tím do pití a jídla

Máte-li chuť, zkuste tyto pocity vtěsnat do pomyslné kuličky, kterou pak rituálně obohatíte láhev vína, oblíbené jídlo či sladký dezert a v tu chvíli máte na světě podomácku vyrobené afrodisiakum… Vždyť podle zákonů mystiky tato milostná chvění přestupují nejen do pokrmů, ale pak hlavně i do partnera… Funguje to? Zkuste to!

Co děláte pro oživení dlouhého vztahu vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 16