Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Opunciový olej / foto: shutterstock

Zázrak jménem opunciový olej

Opunciový olej je nejvzácnějším a nejdražším olejem na světě. Je to doslova kosmetický poklad a zná ho a miluje většina žen, které se již potýkají se známkami stárnutí.

Poklad z exotických krajin

Vzácný pleťový olej se získává ze semen opuncií, což je v podstatě druh kaktusu. Daří se mu především v Maroku, ale také v Mexiku a Řecku. A víte, proč je olej z opuncií tak drahý? Na litr oleje je totiž zapotřebí 800 kilogramů plodů opuncie. Jeho výroba díky trnitým plodům a získáváním semen z nich není právě jednoduchá, naopak velice náročná. Potom je vyšší cena úměrná složitému procesu výroby.

Plody opuncie

Přírodní botox

Opunciový olej je plný vitamínů, mastných kyselin a minerálních látek. Jde rovněž o významný antioxidant. Vyznačuje se úžasnými a nepochybně viditelnými vypínacími účinky, proto je také nazýván elixírem věčného mládí či přírodním botoxem. Změkčuje jemné vrásky a pleť je po jeho aplikaci krásně hebká, vypnutá a vyživená. Pleť rovněž regeneruje a zklidňuje. Jde opravdu o TOP produkt mezi oleji, co se anti-agingu týče.
Olej z opuncií se výborně vstřebává do pleti a nezanechává mastný film. Vyznačuje se lehkou, ovšem vcelku specifickou vůní, takže je možné, že ne každému bude příjemná.

Povadlá pleť

Blaho pro naši unavenou pleť

Opunciový olej je využíván především k péči o citlivé oční partie, nosoretní rýhy, krku a dekoltu. Dokáže zmírňovat podráždění pokožky, například způsobené nadměrným sluněním. Vyživuje pleť, ale nezatěžuje ji, stahuje póry a redukuje tmavé kruhy pod očima.Opunciový olej snáší všechny typy pleti včetně citlivé. Co se týče stupně komedogenity, nachází se u dolní hranice, tudíž neucpává póry. Pro jeho liftingové účinky olej ocení především nositelky pleti suché a zralé.Olej používejte vždy na navlhčenou pokožku. Toto pravidlo platí u všech druhů olejů. Při této aplikaci totiž olej uzamkne vlhkost uvnitř pleti. Na pleti se tak vytvoří ochranný film, který brání ztrátě vlhkosti.Opunciovým olejem můžete nahradit oční, denní i noční krém, krém proti vráskám či masážní olej. Lze jej používat rovněž v péči o vlasy a nehty. A to vše bez chemie.

Opuncie


Opunciový olej je sice drahý, ale rozhodně se vám investice do něj mnohonásobně vrátí. Nakupujte však pouze u ověřených prodejců a značek, nízká cena může znamenat nižší kvalitu.

Zázrak jménem opunciový olej

V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!