Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
David Blaine / foto: Reuters

Visící iluzionista podváděl a skončil

Také se vám zdálo nemožné, aby někdo visel vzhůru nohama šedesát hodin v kuse? Pak jste se trefili.

David Blaine svůj trik, kdy měl viset dva a půl dne v kuse hlavou dolů v newyorském Central Parku, velmi propagoval. Na autentických fotkách obletěl celý svět.

Desetiminutové pauzy
Přestože však svůj nový kousek dokončil, byl obviněn z podvádění, a to celkem oprávněně. Řada svědků Blaina viděla, jak si každou hodinu dává krátkou pauzu. Jeho tým ho přitom vytáhl na kovovou platformu, kde byl David vyšetřen lékaři a mohl se napít. Pro jeho zdraví je to jistě dobrá věc, ovšem být vzhůru nohama šedesát hodin v kuse znamená trochu něco jiného.

Blaine se pauzami nijak netajil, je při nich zachycen dokonce na fotografiích. Přestávky prý trvaly kolem deseti minut, což je opravdu celkem dost na to, aby se celý trik dal považovat za neplatný.

magazin.cz

Nakonec se tedy ukazuje, že varování doktorů o slepotě, poškození vnitřních orgánů a dalších možných komplikacích nebylo tak žhavé. Blaine vlastně nikdy nevisel déle než necelou hodinu v kuse.

Tohle že je iluzionista?
Ještě před započetím triku se však Blaine chvástal, že toto je jeho dosud nejnáročnější kousek. Sliboval, že bude pít hlavou dolů a močit přes katétr.

Poté, co byl iluzionista nařčen z podvádění, začala jeho mluvčí Pat Smith prohlašovat, že prý David nikdy nesliboval, že nebude dělat přestávky. Nu dobrá, ale tak nějak se to předpokládalo.

Na rozhořčené otázky novinářů mluvčí odpověděla, že pokud by David skutečně byl v poloze vzhůru nohama po celých šedesát hodin nepřetržitě, takřka určitě by zemřel. To si samozřejmě nikdo nepřeje. Ale u iluzionistů je tak nějak zvykem, že překračují hranice.

Je to jako kdybyste drželi hladovku dvaadvacet hodin denně. Jednu hodinu byste měli na oběd a druhou na večeři. Je to pak ještě regulérní hladovka? Dost těžko.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 164