Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: sxc.hu

Rekord: 103 hamburgerů za osm minut!

Třiadvacetiletý Joey Chestnut z Kalifornie spořádal neuvěřitelných 103 hamburgerů za pouhých osm minut, čímž ustanovil nový světový rekord. Předchozí rekordman snědl "pouhých" 97 burgerů.

Joeymu se povedlo něco, o čem snil prý již dlouho - odnesl si sošku pro vítěze v soutěži World Hamburger Eating Championship. Víceprezident soutěže Brad Wahl zpočátku nechtěl výkonu ani věřit.

 

"Když jsme tuto soutěž v roce 2004 zakládali, tak jsme nikdy nevěřili, že se v průběhu této soutěže setkáme s někým, kdo překoná nebo se třeba i přiblíží hranici sta hamburgerů," prohlásil hrdě Wahl. "Joey Chestnut stanovil výjimečný rekord pro všechny další soutěžící," dodal Wahl.


Dosavadní rekord 97 zhltnutých hamburgerů držel Japonec Takeru Kobayashi, který zvítězil ve všech třech předchozích ročnících soutěže World Hamburger Eating Championship, ale tento rok se neúčastnil, jelikož mu krátce před soutěží musel dentista vytrhnout zub moudrosti.


Z početné rodiny

Chestnut vyrůstal v početné rodině, má ještě tři další bratry. To ho naučilo se pořádně ohánět, aby nakonec nezůstal o hladu. A všechno rychle naházet do úst. „Můj žaludek asi díky tomu dokáže přijmout a zpracovat kupu jídla,“ řekl novopečený šampión o svém dlouholetém tréninku.

 

Abyste se nepletli, soutěžní žranice v Americe nejsou žádným srandapodnikem, navštěvují je tisíce lidí, kteří mohutně podporují své oblíbence. „Je to šílené. Na jednom závodě bylo něco okolo 25 nebo 30 tisíc lidí. Všichni hulákali, nenechali mě ani na chvíli odpočinout. Prostě mě tlačili k vítězství, musel jsem pořád jíst. Úžasná podpora,“ líčil jeden z podniků Chestnut.

 
Jak vypadá trénink?

Jak Chestnut trénuje? Nic zábavného… Připraví si hamburgery, stopky a jede. Láduje do sebe sousto za soustem celých osm minut, pak pokračuje až do chvíle, kdy se do něj nevejde už ani drobek. „Nikdy jsem to nepočítal, ale během tréninku do sebe naperu tak okolo 10 tisíc kalorií,“ uvedl.

 

Párkrát týdně si taky vyrazí zaběhat, dá si přitom maximálně pět kiláků. Jeho váha se nyní pohybuje okolo metráku, spíš lehce přes. Sám sebe přitom považuje za atleta, když závod vyhraje, odnáší si domů slušný balík – deset tisíc dolarů, tedy zhruba dvě stě tisíc korun.

 
Už je celebritou...

„Nejdřív to pro mě byl koníček. Ale teď, když jsem se dostal tak daleko, už je to sport. A když už ho dělám, chci být nejlepší,“ prohlásil nový šampión. Vzhledem k tomu, že v USA je možné vše, kdysi neznámý Chestnut je nyní americkou celebritou. „Znají mě. Třeba v letadle spolucestující dobře vědí, proti komu bojuji na závodech, lidé to sledují,“ řekl „závodník“.

 

Dokázali byste něco podobného?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 88