Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Nahota / foto: sxc.hu

Chtěli byste v práci nahé pátky?

Skupina zaměstnanců se na vlastní holou kůži přesvědčila, že jim jde práce lépe od ruky, když jsou oni i jejich kolegové nazí. Podporuje to prý týmového ducha.

Setřást napětí
Pracovníci v marketingové a designové agentuře Onebestway a v britském Newcastlu naplnili návrh svého šéfa. Ten byl přesvědčen o tom, že takové opatření nastartuje pracovní morálku.

Ve společnosti dosud panovalo nepříjemné napětí, jelikož od počátku finanční krize došlo k několikanásobnému propouštění. Jednotliví zaměstnanci si tak úplně nedůvěřovali a soupeřili mezi sebou.

Přizvaný psycholog ale přišel se spásným nápadem. Nahota setřese veškeré vytvořené bariéry. A stalo se. Když se lidé viděli navzájem nazí, spory najednou opadly.

Větší otevřenost

Zatím došlo jen k jedné takové akci. Říká se jí „nahý pátek“ a zaměstnanci se na ní připravovali celý týden. Samozřejmě mohli přijít i oblečení, ale nakonec se zúčastnili takřka všichni.

Bylo to velmi emocionální. Lidé ve firmě ale najednou zjistili, že se jim spolu mluví mnohem lépe. Tedy žádná trapnost, které se mohli předem obávat.

Možná si to někdy příště zopakují. A po tomhle úspěchu pravděpodobně nebudou sami.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 163