Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Reuters

Michael Jackson nejnovější song prý ukradl

Hudební svět momentálně nemluví o ničem jiném než novém songu Michaela Jacksona „This Is It“, který přichází doslova ze záhrobí, což jeho atraktivitu jednoznačně zvyšuje.

Anka: „Jacko ten song ukradl“
Kdyby byl zpěvák ještě naživu, asi by se jeho skladba nedočkala zdaleka takového úspěchu. Na druhou stranu, teď už si ho Michael příliš neužije.

Vše by bylo v nejlepším pořádku a majitelé práv už už bouchali šampaňské, jelikož výnosy z rádií a prodejů nové desky se očekávají enormní. Vždyť kdo by si nechal ujít tu úplně poslední tvorbu Michaela Jacksona, která dost možná byla jedním z hřebíčků do zpěvákovy příslovečné rakve.

Jenže jak se ukazuje, není to tak jednoduché a pieta nepieta – objevilo se obvinění, že Michael Jackson song ukradl.

Jistě, takových obvinění mohou být desítky od nejrůznějších ziskuchtivých vykuků. V tomto případě s ním ale přišel respektovaný zpěvák a komponista Paul Anka.

Něco na tom bude
Ten tvrdí, že song spolu s Michaelem zkomponoval už v roce 1983. Poté měl král popu veškerou dokumentaci a pásky ukrást a píseň lehce přezpívat.

Ostatně, už při příležitosti vypuštění songu do oběhu se mluvilo o tom, že se nejedná o novinku, nýbrž kousek z archivu. Potvrdil to i šéf vydavatelství Columbia Rob Stringer.

Anka zjevně nemluví do větru. Podle několika zdrojů už mu vydavatelství přislíbilo padesát procent příjmů, které se prostřednictvím „This Is It“ vydělají. Toto odhalení nicméně zase o kus sráží kult, který kolem Michaela Jacksona vyrostl okamžitě po jeho smrti. Kdo ví, co na něj ještě vyplave…

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 183