Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: repro Daily Mail

Nejmenší matce se narodilo dítě. Měří 13 centimetrů!

Jak pokračuje příběh nejmenší matky a jejích dětí?

Před časem jsme vás informovali o nejmenší matce světa, která už čeká třetí dítě. A podařilo se, Stacey Heraldová porodila chlapečka.

Stacey měří pouhých 71 centimetrů a těhotenství pro ni mohlo mít fatální následky. Lékaři jí říkali, že by vůbec neměla mít děti. Osudu navzdory se jí za poslední tři roky podařilo porodit tři děti.

Nejmladší syn Malachi se narodil 28. listopadu o dva měsíce před termínem císařským řezem. Vážil pouhý kilogram.

Stacey, která má po císařském řezu na břiše 34 stehů, říká: „Je to nejdokonalejší dítě, jaké jsem v životě viděla. Vše, co chci, je zůstat s ním. “ Porod se očekával až před Vánocemi, ale lékaři rozhodli, že je nebezpečné prodlužovat těhotenství, třeba jen o jediný den.

magazin.cz

Vzepřela se všem
Matka tří dětí žije v americkém Kentucky. Trpí genetickou poruchou nazývanou osteogenesis imperfecta. Lidé takto nemocní mají křehké kosti, nedovyvinutá játra a zabrzděný růst. Stacey se sice pohybuje na kolečkovém křesle, ale za pomoci svého manžela Willa zvládá péči o dvě dcery – Kateri a Makyu.

Stacey lékaři celý život přesvědčovali, že by neměla mít děti. Protože tlak, který způsobí plod na její orgány, by ji mohl zabít. Když se ale vdala za Willa, oba se statečně rozhodli, že se o rodinu pokusí, riziku navzdory.

„Matka mi říkala, že zemřu. Ale já jí odpověděla, že je zázrak už to, že jsem na světě já. Proč by se nemohl zázrak opakovat?“ vzpomíná na svůj boj Stacey.

Měsíce v inkubátoru
Novorozený Malachi je velice maličký, měří pouhých 13 centimetrů. V nemocnici v Cincinnati v Ohiu bude muset strávit několik měsíců v inkubátoru. Jeho sestra Kateri, která se narodila v podobném stavu, zůstala v nemocnici prvních pět měsíců života.

Stacey je už z nemocnice doma a spolu s Willem pečuje o dcery. „Nyní je Malachi v nemocnici a já se mohu starat o děvčata. Co nezvládnu udělat sama, obstará Will. Je skvělý. Vstává každou noc, přebaluje je a krmí,“ obdivuje Stacey oddanost svého muže.

„Malachi má problémy s krmením a ještě nějaké oběhové obtíže, ale doktoři říkají, že bude zdravý,“ popisuje stav syna hrdá matka. „Pokaždé když odjíždím z nemocnice, mám zlomené srdce. Těším se na den, až bude dost silný na to, abych si ho mohla odvést domů.“

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 337