Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Nákupy / foto: shutterstock

Jak na výprodeje? A nezruinovat se.

Abyste kvůli všem těm akcím nemuseli vyhlásit bankrot.

Ovlivněn vyšponovanými předvánočními cenami jen málokdo nepropadne dojmu, že povánoční výprodeje jsou vlastně charitou od prodejců.

Jenže tak tomu opravdu není. I ty největší slevy jsou ve výsledku pro prodejce výhodné, ať už proto, že v nich nabízí zboží, které neletí kvůli své zbytečnosti nebo proto, že předtím byly ceny tak vysoko, že by za ně nakupoval jen blázen. Nebo člověk shánějící vánoční dárky.

Ale nic naplat. V dnešním světě se v povánočních slevách nakupovat vyplatí. Jen je třeba držet se trochu zkrátka a nenechat se zlákat těmi úžasně nízkými čísly na cenovkách.

Aneb nikdo není tak bohatý, aby mohl kupovat levné věci. Nebo utratit všechny peníze za levné věci.

Dáme vám několik rad, jak se při výprodejích nezruinovat.

Co očekávat
Ve slevách očekávejte věci v těch barvách, které letěly danou sezónu. Tedy poměrně výrazných a svérázných. Obchodníci vědí, proč je prodávají – příští rok totiž poletí zase jiné vyzývavé barvy. Zeptejte se samy sebe – chcete nosit zjevně loňské modely? Někomu to nevadí, někdo je ale pak nechá už jen ve skříni.

Všimněte si naopak, že klasické barvy jako černá, hnědá nebo šedivá, ve výprodejích příliš zastoupeny nejsou. Nepodléhají totiž tolik sezónním a módním výkyvům a obchodníci vědí, že je prodají v průběhu celého roku.

Udělejte si seznam
Ještě než vyrazíte na nákupy, udělejte si seznam toho, co byste tak potřebovaly. A nezapomeňte si vyhradit částku, kterou jste ochotny utratit. Nejlepší je platit rovnou v hotovosti a nevzít si s sebou více peněz, než váš rozpočet spolehlivě unese. S kartou je to pochopitelně složitější a může se vám stát, že si zlevněnými věcmi vybílíte účet.

Nemá cenu kupovat něco, co nepotřebujete, jen proto, že je to zrovna za nízkou cenu. I kdyby stál svetřík stovku, nemá smysl si ho kupovat coby výzdobu do skříně. Snažte se proto držet toho, co máte na seznamu a co tedy opravdu potřebujete. Pak teprve budete výhodně nakupovat.

Vyhýbejte se kabinkám
Snažte se do obchodů vyrážet v lehké vrstvě oblečení, abyste si přímo na sobě u regálů mohly vyzkoušet co nejvíce věcí. Pravým peklem povánočních nákupů jsou totiž kabinky, ve kterých je takový šrumec, že si nemáte šanci věci pořádně odzkoušet. Pak se může stát, že si koupíte něco, co se vám ani nemusí líbit.

Nechoďte samy
Do obchodů se vyplatí vyrazit s doprovodem, který vám popravdě řekne, jak vám daná věc sluší. Neberte ale matky, jež vás pochválí v čemkoliv. Také přítel nemusí být tou správnou volbou, jelikož jeho cílem může být co nejrychleji projít východem.

Technické rady
Obcházení výprodejů může být unavující. Musíte se proto cítit pohodlně, tak se podle toho oblečte. Hoďte na sebe nějaký make-up, abyste věděly, jak si sedne s tím, co kupujete. Nezapomeňte si vzít pěknou podprsenku a spodní prádlo, abyste v kabinkách, když už je navštívíte, vypadaly dobře. A dávejte pozor na své věci – zloději mají výprodeje rádi.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 26