Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Anorexie / foto: Shutterstock

Umírala na anorexii, tak ji vyhodili z domu

Matka zvolila netradiční způsob léčby.

Deset let se dívala na to, jak se její krásná a akademicky nadaná dcera ničí. Nakonec Sue Blackmorové došla trpělivost.

Doma žádný kostlivec
Její dcera Emily Troscianková sice vychodila prestižní vysokou v Oxfordu, ale se svým životem zjevně nebyla spokojená. Její obsesí se stalo hubnutí. Dotáhla to až na 37 kilogramů a tím pádem vypadala skutečně jako kost a kůže. Navíc se zdálo, že chce hubnout dále.

Matka Sue se ale rozhodla, že tohle už dále tolerovat nebude. Už nechtěla, aby tenhle „duch“ vysával život z celé rodiny.

„Tvá anorexie není v našem novém domě vítaná,“ řekla matka své dceři, když se bavily o stěhování rodiny z jednoho domu do druhého.

Emily byla sama překvapená, že to dokázala vyslovit. Pak se jí ale ulevilo. Zjevně to chtěla udělat už delší dobu.

„Miluji Emily, ale nenávidím tu anorexii. Nechtěla jsem, aby tenhle energii vysávající přízrak ničil můj nový život. Může to znít sobecky až brutálně, ale dost je dost. Samozřejmě jsem se bála, že jí má slova ještě více ublíží, ale v tomhle případě už to snad více ani nešlo,“ říká Sue.

„Umírala. To je ta stupidní věc na téhle nemoci. Říkala jsem jí, že když nebude jíst, tak umře a ona odpovídala, že to ví.“

Konec dobrý, všechno dobré
Emily to pochopitelně vzalo. Sice bydlela na koleji v Oxfordu, domov ale měla stále u mámy a jejího partnera. Když se dozvěděla, že matka hodlá oddělovat ji a anorexii, její váha spadla o další tři kila, napsal Daily Mail.

Dívka brala hubnutí jako vyjádření své disciplíny. Obvykle celý den nejedla a večer si dala něco malého, ne moc kalorického.

Vypadalo to, že léčba šokem, jakou matka zvolila, nebude slavit úspěch a rodinu akorát rozdělí. Jenže po nějaké době nad tím vším začala Emily – navíc pod nátlakem kamarádů – přemýšlet. Nakonec se rozhodla, že vyhledá odbornou pomoc.

Dnes váží kolem pětašedesáti kilogramů a sedí u stejného stolu jako její rodina a jí stejnou stravu. Ultimátum tak přeci jen nakonec uspělo.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 109