Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock

Má superelastickou kůži! Brzy se rozpadne...

Jednoho dne se Harry Turner dozvěděl, že má závažnou kožní nemoc. A využil ji ke své slávě.

Tak trochu jiný strečink
Na první pohled vypadá Angličan Harry Turner jako normální chlapík. Jenže stačí, aby si udělal svůj neobvyklý „strečink“ a všechno je jinak. Řeč není o protahování těla (tedy protahování svalů), ale natahování kůže. Tu má Harry opravdu velmi elastickou. Dokáže ji uchopit mezi prsty a natáhnout až do rekordní délky 15,8 centimetrů od těla. Díky této zvláštnosti je tento superelastický chlapík zapsán do Guinessovy knihy rekordů.

Ve jménu (nemocné) kůže

magazin.cz
Jenže za „natahovací kůží“ Harryho Turnera není letitý trénink, jak by se mohlo zdát, ale vzácná nemoc – syndrom Elersa Danlosa. Tento velmi ojedinělý syndrom má velkou ničivou sílu – poškozuje kožní tkáň, takže kůže není k tělu nějak připevněna a působí spíše jako nějaký kus oděvu.

Pleť Harryho Turnera sice obsahuje kolagen (proto se dokáže tak neuvěřitelně natáhnout), ale je oslabená a tenká. Je tedy jen otázkou času, kdy se úplně rozpadne.

Bude dál žít, ale na papíře
Těžce nemocný Angličan si je vědom závažnosti svého stavu, proto se snaží žít naplno.
Lékaři mu totiž předpovídají brzkou smrt. A není se čemu divit, syndrom Elersa Danlosa totiž nenapadá pouze kůži, ale i žíly (časem dochází k jejich protržení) a důležité vnitřní orgány.

Harry Turner proto rozhodl vytvořit ze svého kožního handicapu rekord. Rekord, který je zapsaný v Guinessově knize rekordů a ten ho navždy učiní nesmrtelným.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 94