Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sněhulák / foto: Shutterstock

Tělo vyhlášeného kuchaře se našlo v mrazáku

S čím kdo zachází...

Dva roky poté, co náhle zmizel známý kuchař Jean-Francois Poinard, se podařilo záhadu vyřešit. Celou tu dobu byl mrtvý doma v mrazáku. Zřejmě byl zavražděn.

Schovala ho přítelkyně
Zní to spíš jako detektivní příběh, ale občas i realita má temná zákoutí. Detektivové našli na kost zmrzlé tělo Jean-Francoise Poinarda poté, co jeho přítelkyně Guylene Colloberová špitla jeho dceři, že se mu "stala jistá nehoda".

Kuchařovo tělo zřejmě tiše mrzlo v mrazicím boxu v jeho lyonském domě celé dva roky. Byl nalezen ve skrčené poloze, zcela zakrytý plastovými pytlíky. Slečna Colloberová se podle informací listu Metro dceři zemřelého svěřila během přátelského posezení, když si dala pár skleniček.

Může za jeho smrt?
Dcera neváhala a zavolala policii. Při jejím příjezdu se přítelkyně zemřelého zhroutila a prohlásila: "Myslím, že najdete to, co hledáte."

Policejní mluvčí potvrdil, že "již první ohledání ukázalo, že tělo mohlo být v mrazáku až dva roky. Přesnou příčinu úmrtí ale určí až podrobná pitva".

Guylene Colloberová byla vzata do vazby a obviněna ze skrývání těla. Další obvinění budou záviset na podrobném ohledání těla.

Jean-Francois Poinard se proslavil v 70. a 80. letech a ve francouzské kulinářské metropoli Lyonu vlastnil několik restaurací. Gastronomičtí odborníci ho považovali za jednoho z velikánů kuchařského umění.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 10