Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: Shutterstock.com

10 prohřešků, díky kterým vypadáte starší!

Holky, na tohle pozor!

Samozřejmě je nemožné vypadat mladě celý život. Pro zachování mladistvého vzhledu ale můžete udělat pár základních věcí, které hodně pomohou. Předně je třeba se zbavit zlozvyků, kvůli kterým vypadáte starší.

1. Příliš hubená
Rozhodně se nevyplatí přehnaně hubnout. Možná pak budete mít hezčí postavu, ale tvář najednou začne vypadat starší. Budou se na ní tvořit vrásky a kůže bude povislejší. Vůbec nejhorší je takzvaný „jo-jo“ efekt. Ten kůži přehnaně rozvolňuje.

2. Mnutí očí
Mnutí očí vypadá zdánlivě neškodně. Faktem ale je, že právě kolem očí je kůže velice citlivá. Pokud ji budete často a moc dráždit, dostaví se nepříjemné efekty, jako například její ztmavnutí, které přispívá ke staršímu vzezření. Nemůžete-li si pomoct, navštivte alergologa.

3. Nešiďte spánek
Kdo šidí spánek, dříve či později se to na něm projeví. Kromě toho, že bude bez energie a nebude mít takovou koncentraci, začne mít také problémy s kůží. Ta se totiž ve spánku regeneruje. Je třeba spát v chladné a temné místnosti aspoň 7-8 hodin denně.

4. Spaní na břichu

Správné spaní ale není zase tak jednoduché. Například spaní na boku nebo dokonce na břiše, kdy tlačíte obličejem do polštáře, není vůbec dobré. Kůže na obličeji se pak špatně regeneruje a přinejmenším tak přispějete k tvorbě vrásek. Naučte se spát na zádech.

5. Pití brčkem
Máte-li ve zvyku pít brčkem, třeba proto, abyste si neobtiskly rtěnku na skleničku, rychle přestaňte. Svírání rtů s brčkem (ale také třeba kouření cigaret) mladistvému vzezření nepřidává. Výrazně totiž podporuje tvorbu vrásek kolem úst.

6. Nesprávně použité produkty
Není od věci používat produkty proti stárnutí obličeje. Například látky jako retinol, peptidy či různé antioxidanty pleť vylepšují. Je však chybou spoléhat se na proklamované účinky produktů, které čistí pleť. V nich je tak nízké množství potřebných ingrediencí, že stárnutí nezabrání. Používejte proto levnější produkt čistící pleť, účinky budou stejné a naopak si proti stárnutí pleti pořiďte něco pořádného.

7. Konec stresu
Stres se nevyplácí. Obzvlášť lidé s chronickými starostmi to brzy pocítí i na svém vzezření. Kortizol, hlavní stresový hormon, totiž zamezuje tvorbě kolagenu, což vede k tvorbě vrásek i různých zánětů.

8. Make-up před sluníčkem neochrání
Řada make-upů se chlubí tím, že vás uchrání před škodlivými paprsky. Pravda je to jen zčásti. Make-upy většinou skutečně dokáží čelit UVB záření, ale nikoliv už UVA záření. Pokud nebudete používat skutečnou ochranu, hrozí vám hnědé tečky, roztažené póry i vrásky.

9. Soustředění se na vrásky

Mnohé ženy se domnívají, že projevem stárnutí jsou pouze vrásky. Tak tomu ale není. Je třeba se zaměřit také na tmavé fleky či jinak pigmentované části obličeje. Pakliže se o ně starat nebudete, můžete rázem vypadat o 10 let starší.

10. Ignorování krku a rukou
Je sice hezké, že už máte perfektní obličej, ale vynikající dojem může snadno zkazit zanedbaný krk nebo ruce. Nemusíte se jim věnovat tolik jako obličeji, ale o to více se to vyplatí.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 17