Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vpravo Ashley Kirilowová / foto: Shutterstock

Předstírala, že umírá na rakovinu. Aby z lidí vytáhla peníze

Zavrhla ji za to vlastní rodina.

Američanka Ashley Kirilowová předvedla něco, co se opravdu nedělá. Předstírala, že má rakovinu a na lidskou lítost vylákávala peníze na svou léčbu.

Zpronevěřila peníze
Jenže jak se ukázalo, Ashley Kirilowová je zdravá a celé to akorát hrála. Nyní stojí před soudem obviněná z podvodu. Zpronevěřit měla zhruba sto tisíc korun.

Čin Ashley připadá zrůdný i její vlastní rodině. Její otec prohlásil, že ačkoliv ho o to dcera prosila, nebude jí v soudní síni oporou. Nikdo z rodiny tam nepřijde. Za dceru a sestru se stydí.

Případ otřásl nejen Spojenými státy americkými, ale i zbytkem světa. Do něj se totiž příběh Ashley rozšířil pomocí sociální sítě Facebook. Mezi dárci pomoci zřejmě byli i někteří cizinci.

Není to jediný případ
Třiadvacetiletá žena umisťovala na sociální síť své fotografie, které měly ukázat, že je skutečně nemocná. Například se zde objevila v šátku se zjevně oholenou hlavou.

Názorně tak ukázala, že na sociálních sítích lze v podstatě z ničeho rozpoutat vlnu solidarity. Zároveň ale ukázala, jak se taková solidarita dá zneužít.

Zajímavé je, že se nejedná o jediný případ, který Amerika v této době řeší. Před několika dny se ukázal ještě mnohem větší podvod. A sice ženy, která tvrdila, že jí jiná žena poleptala tvář kyselinou. Na její konto okamžitě začaly proudit peníze na pomoc. Jenže brzy se ukázalo, že si to žena celé vymyslela a je zřejmě psychicky labilní.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 29