Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ilustrační foto / foto: sxc.hu

FOTO: Nejbláznivější vánoční stromky

Pořídit si pořádný vánoční jehličnan je docela drahé. Proto někteří neváhají a vytvářejí si své vlastní verze...

Pořádný „gumák“
Stvořit tento úkaz asi nebude tak těžké. Stačí několik použitých pneumatik (velmi dekorativně vypadají kola různých vroubkování), naskládat je na sebe podle velikosti, aby alespoň tvarem připomínaly vánoční stromek. Pak už stačí ozdobit a opentlit jednotlivé části a je hotovo.

Nevýhodou tohoto uměleckého díla je fakt, že dárky se nemohou skládat pod „stromek“, ale vedle něho. A také...že tento gumový kopec pneumatik postrádá vánoční vůni. Pokud vám ani jedna z těchto „drobností“ nevadí, můžete se „gumákem“ inspirovat.

magazin.cz

Výstavní fešák
Nevšední, ale zato originální vánoční stromek vyrobili italští umělci. Ty vánoční parádu pojali netradičně - použili plastové trubky a vytvořili z nich cosi, co vypadá jako stromek. Dílo mělo obrovský ohlas a dokonce reprezentovalo Itálii na celosvětové výstavě Expo.

magazin.cz


Pikantní (suši) záležitost
Japonské suši je v Evropě i Americe velmi populární. Jedna suši restaurace tak přišla na nápad, že své zákazníky naláká na takovou menší placenou předvánoční besídku. Jejím zlatým hřebem se měl stát stromek vytvořený z nejlepších kousků této japonské pochoutky.

„Suši stromeček“ měl obrovský úspěch a všichni návštěvníci shledali, že byl opravdu „k nakousnutí“.

magazin.cz

Pivní stromek
Pít se musí! To ví moc dobře i manažeři hospody Ziggy´s Pub v kanadském městě Montreal. Aby své zákazníky nalákali do svého podniku, nechali venku vytvořit vánoční stromek z pivních lahví. Kdo by takovému lákadlu odolal?

magazin.cz

Vánoce s Barbie
Barbie není jen „blbá blondýna“. Je to multifunkční panenka, kterou můžete použít i jako dekoraci na váš vánoční strom. Nevěříte? Stačí, když roztáhnete svůj umělohmotný jehličnan do požadovaného tvaru a na vrchol dáte místo vánoční hvězdy hlavu této světaznalé krasavice. Pak už snad bude mít váš vánoční stromek „hlavu i patu“.

magazin.cz

Nebuď dřevo!
Tenhle stromek je celý ze dřeva. Ovšem ne z ledajakého dřeva. Na jeho výrobu byly použity staré přepravky, které už dosloužily. Tvůrce je všelijak naskládal přes sebe, případně je přilepil či zajistil hřebíky. Tento stromek se dá využít jen jednu sezónu, protože se nedá složit, bude se muset po svátcích zbourat.

magazin.cz

Kobližník - strom, který plodí koblihy!
Tak tenhle „miláček“ nepotřebuje žádné dekorace. Sám o sobě totiž stačí materiál, ze kterého je udělán - americké koblihy (též známé pod názvem „doughnuts“) mají tu výhodu, že jsou barevné. Pokud je naskládáte přes sebe, získáte z nich zajímavou barevnou mozaiku.

magazin.cz

Stromek v brnění
Říká se, že rytíři neexistují... A to není pravda. Tento stromek je toho důkazem! Umělci, kteří ho vytvořili, si jako stavební materiál zvolili kovové části z lopat na odklízení sněhu. Výsledek vidíte. Tento chrabrý „rytíř“ stál na jednom náměstí v Římě.

magazin.cz

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 29