Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Nejmenší muž světa / foto: Shutterstock

56 cm vysoký Filipínec se stane nejmenším mužem světa

Filipínský teenager Junrey Balawing je velký jako roční dítě

Pokud náhle nezačne růst, stane se Junrey o svých osmnáctých narozeninách 18. června nejen držitelem titulu nejmenšího muže světa, ale i nejmenším známým dospělým člověkem vůbec.

Mladík je o celých jedenáct centimetrů menší než současný držitel titulu, osmnáctiletý Ind Khadendra Thapa Magar, který měří 67 centimetrů.
Je dokonce o píď menší než dosud nejmenší zaznamenaný dospělý muž, Ind Gul Mohammed, který měřil 57 centimetrů. Toho však již ztráta titulu nebude mrzet: byl to těžký kuřák a zemřel v roce 1997 ve věku čtyřiceti let.

magazin.cz
,„Bylo by to opravdu moc fajn, kdybych se stal nejmenším mužem na světě,“ řekl Junrey. Tento druh slávy však není zadarmo. Filipínský mladík je slabý a nemůže chodit do školy jako jeho sourozenci. S mnoha věcmi mu musí pomáhat jeho matka Concepcion (35).

„Junrey může chodit jen s něčí pomocí a nemůže dlouho stát, protože ho to moc bolí. Ale je naprosto nadšený, když mu připomínám, že získá titul nejmenšího člověka na světě. Pýchou jen září,“ podotkla hrdá matka.

Concepcion si všimla, že se synem něco není v pořádku, když mu byly dva roky. „Byl pořád nemocný a všimli jsme si, že neroste, tak jsme ho vzali k doktorům. Ti si s ním ale nevěděli rady,“ dodala.

Znovu ho rodina vzala k lékařům ve dvanácti letech, ale ti jen poradili, aby nápadně malé dítě dostávalo vitamíny, to si ale rodina nemohla dovolit. Teď tedy mladík zůstává doma a těší se na narozeniny, které mu sice nepřinesou zdraví, ale alespoň zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 2