Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
iPhone / foto: Shutterstock

Když technika, tak Hi-tech

Dnes zabrousíme do světa hi-tech komunikace a počítačů.

Mobilní telefon nebo iPod?

magazin.cz
Obojí. Apple iPhone je iPod i čtyřpásmový mobil s 3,5palcovou dotykovou obrazovkou a podporou standardů GPRS, EDGE, Wi-Fi i Bluetooth 2.0. Vše šlape pod operačním systémem Mac OS X v10.4.8, v němž nechybí ani webový prohlížeč Safari, a podpora přehrávání flashových animací a videa. Bohužel, toužíte-li po iPhone, musíte si ho v současnosti (ještě stále) dovézt přímo z USA (4GB verze za 499 dolarů). V tom případě však počítejte s tím, že bude blokovaný a uzamčený pro použití pouze v síti A&T.

Surface: Počítač ve stolku
Se zajímavě tvarovaným PC od Microsoftu, jehož nedílnou součástí jsou technologie pro bezdrátový přenos (Bluetooth 2.0, Wi-Fi ...), lze komunikovat primárně přes dotykový displej. Prototyp černé barvy disponuje 30palcovou dotykovou obrazovkou, pod níž je umístěno také pět snímačů pohybu, které dokáží snímat také uživatelova gesta. Stolní přístroj má 55,88 cm na výšku, 53,34 cm hloubku a úctyhodných 106,68 cm na šířku. Počítač Surface dnes vyjde na 5 až 10 tisíc dolarů.

Hodinky jako James Bond
Chcete na displeji hodinek sledovat třeba nejnovější videoklip vaší oblíbené skupiny? Ano, s MP4 hodinkami (například Thanko) je to možné. Displej o rozměrech 4 x 4 cm dokáže přehrávat filmy ve formátu MP4. Krom toho zařízení zvládne rovněž přehrávání hudebních souborů MP3 či obrázků ve formátu JPEG. Hodinky poslouží jako přenosný USB disk (1 GB či 2 GB) a samozřejmě také ukazuje aktuální čas. A jaká je cena za 2GB verzi? Asi 250 dolarů.

Lákají vás podobné technické hračky?

V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!