Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pilát v akci / foto: Aleš Erbek

Poslední skok FMX gladiátora Jeremy Luska

Bylo mu pouhých 24 let. Svou sbírku FMX úspěchů už nerozšíří. O víkendu se vážně zranil při pádu ze salta na hlavu. Bohužel to byl poslední skok ostrého chlapíka a pražského gladiátora Jeremy Luska.

Jeremy přitom patřil mezi elitu freestyle motokrosařů. Loni zažil veleúspěšnou sezónu, když vyhrál dvě zlaté na prestižních X-Games a v celkovém pořadí Red Bull X-fighters skončil na čtvrtém místě.

 

Byl jedním z nejlepších jezdců planety, pro mnohé tím nejlepším. V prosinci jsme ho mohli vidět na vlastní oči na pražských Gladiátor Games, kde zvedal diváky ze sedaček.

magazin.cz

 

Nebyl spokojen s podmínkami

Jeremy se účastnil víkendové FMX show v Kostarice, tzv. X-knights. V pátek pozdě večer tam prožil svůj poslední skok v životě, který se mu nepodařilo dotočit a odjet, jako to provedl tolikrát předtím. Tentokrát to bylo jiné, Jeremy dopadl přímo na hlavu a způsobil si vážná zranění. Musel být převezen do nemocnice, kde o dva dny později zemřel.

 

„Ztratil jsem jednoho z mých nejbližších přátel. Nemohu hovořit. Stále je to jako v nějakém zlém snu a doufám, že se z něj zítra probudím a budu zase jezdit s Jeremym,“ prohlásil kolega z Luskova týmu Jeremy „Twitch“ Stenberg. „Nemohu uvěřit, že je pryč.“ Podobné pocity zažívají všichni z divokého kolotoče FMX.

 

Podle zpráv svědků z Kostariky nebyl Jeremy s podmínkami závodu příliš spokojený. „Vadila mu rampa, mluvil o tom, že není dobře připravená,“ řekl Tommy Clowers, který se také účastnil závodu. Celý víkend také velmi foukalo a závodilo se také v poměrně velké nadmořské výšce, což mohlo ovlivnit ovládání stroje.

 

Zvládal ho i ve spánku…

magazin.cz
„Jeremy mohl tenhle trik dělat klidně ve spánku. Ale tam v těch podmínkách to bylo trošku jiné prostředí. Jste ve větší výšce, možná byl trochu pomalejší… Ale nevím, možností, proč se to stalo, je řada,“ doplnil Clowers.

 

Luskova smrt zarmoutila i českého promotéra gladiátorských soubojů na motocyklech. „Do poslední chvíle bojoval jako pitbull, ale následky pádu byly fatální. Jeremy Lusk byl zcela určitě jedním z nejtalentovanějších jezdců a pro mnohé možná i nejlepším. Nyní už bude svou motorku prohánět jen v nebi,“ uvádí GSMA na svých stránkách.

 

„Jsme hrozně moc rádi, že jsme Jeremyho a jeho manželku Lauren mohli poznat osobně. Jsme z toho všichni poměrně otřeseni a těžko slovy vyjádříme to, co cítíme."

 

Podívejte se na poslední skok Jeremy Luska

Upozorňujeme, že je to opravdu jen pro ty nejotrlejší.

 

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 293