Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Whisky / foto: shutterstock

Zvláštní rozkaz policistům: Opijte se!

Američtí policisté se opili. Šlo o službu veřejnosti!

Opilost není součástí pracovní náplně každý den. Natož pak u policie! Ale právě to se přihodilo skupině ochránců zákona v Ohiu. Museli se opít, aby si jejich budoucí kolegové mohli vyzkoušet, jak v terénu testovat střízlivost řidičů.

Několik policistů v okrese Montgomery se dobrovolně k těžkému úkolu přihlásilo. Služebně se pak přivedli do podroušeného stavu, aby si policejní čekatelé mohli natrénovat, jak zkoušet řidiče podezřelé z požití alkoholu.

Důstojník Daytonské policejní akademie Will Wright vyžadoval, aby dobrovolníci pili alkohol tak dlouho, dokud nezačnou vykazovat "nezřetelnou mluvu, skelný pohled a zmenšenou koordinaci pohybů", uvádí agentura AFP.

Studenti z akademie pak zkoušeli, zda "podezřelí řidiči" zvládnou jít po přímé čáře a stát na jedné noze. Podle Wrightova prohlášení mělo cvičení rekrutům pomoci naučit se zacházet s opilci za volantem.

Diskuze k článku:

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 40