Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Monster Motorbike / foto: Shutterstock

Monstrózní motorka drtí auta!

Je devět metrů dlouhá, tři metry vysoká a váží o něco více než autobus.

magazin.cz
Řeč není o nějaké obludě z Tolkienových románů, nýbrž o ohromující jednostopé bestii, kterou si v australském Perthu navrhnul a postavil „muž od monster trucků“ Ray Baumann.

Proč by devastujícími obřími koly mohla publikum v rozlehlých arénách ohromovat pouze speciálně upravená auta, pro která se vžil název monster trucky? Baumann si řekl, že více lidí přiláká na motorku stejné odrůdy. Říká jí „Monster Motorbike from Hell“, tedy obří motorka z pekla.

Motor z tahače
Upravenou motorku pohání dieselový motor ze silného detroitského tahače, kola jsou vypůjčena z největšího modelu Caterpillar, což je to majestátně působící vozidlo, které obvykle můžete vidět na stavbě nějaké přehrady. Samotná kola jsou takřka tři metry vysoká.

magazin.cz
Pokud byste Monster Motorbike postavili na váhu, naměřila by 13,6 tun. Pod tímto číslem si můžete představit deset průměrných aut nebo velký autobus. Zkonstruovat tohle monstrum nebylo nic jednoduchého a časově nenáročného. Baumann na něm s malým týmem spolupracovníků dělal přes tři roky.

Se svým výtvorem se chce představit už koncem února na slavné Melbourne Motor Show. Austrálie je zemí s velkou tradicí podobných kousků a arény, ve kterých monster trucky svými koly drtí jedno staré auto za druhým, jsou v každém větším městě.

Monster Motorbike by se mohla v ničení stát opravdovou přebornicí. Má k tomu jedinečné parametry.

Video:

Co na toto monstrum říkáte vy?

Captcha

Počet příspěvků v diskusi: 106