Nevyužíváte všechny své schopnosti
Pokud máte dlouhodobě stále stejnou pracovní pozici a žádné povýšení či rozšíření kompetencí stále nepřichází, můžete cítit frustraci z toho, že nemůžete naplno využívat své schopnosti. Pokud váš šéf neustále přehlíží váš potenciál a povýšení dostávají dokonce méně schopní kolegové, potom je jasné, že tato práce pro vás z dlouhodobého hlediska nebude úplně to pravé ořechové.
Problémový kolektiv
Mít okolo sebe ty správné lidi je skutečně velmi důležitým faktorem každého zaměstnání. Drobným neshodám se na pracovišti nevyhnete asi nikde. Pokud vás ale kolegové pomlouvají, dělají vám naschvály a šéf je nevrlý a neochotný vyjít vám s čímkoliv vstříc, bude vám takováto práce zbytečně ubírat energii. Pokud je situace na pracovišti stále vyhrocenější, pravděpodobně bude pro vás změna zaměstnání důležitým krokem k psychickému zdraví.
Dostáváte málo peněz
Výše výplaty je bezesporu jedním z nejdůležitějších faktorů výběru zaměstnání. Jestliže odvádíte svoji práci dlouhodobě kvalitně a spolehlivě, aniž by to šéf ocenil zvýšením mzdy, můžete se cítit demotivovaní. Pokud vám odmítají přidat a máte zjištěno, že by vás v jiné práci za podobný výkon ohodnotili lépe, je nejvyšší čas změnit práci.
Práce negativně ovlivňuje váš osobní život
Máte práci, která nekončí pracovní dobou, ale musíte řešit telefony či e-maily i večer nebo o víkendu? Potom to má jistě neblahý dopad na váš partnerský či rodinný život. Z dlouhodobého hlediska není tento typ zaměstnání se spokojeným osobním životem kompatibilní. Jestli máte pocit, že jen neustále pracujete, aniž byste měli čas na své zájmy či blízké, měli byste o změně práce vážně uvažovat.
Zdroj:
https://patalie.cz/kdy-zmenit-praci
Jak poznáte, že je načase změnit práci?
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!