Úklid doma i na zahradě
Na jaře či v létě se většina lidí vrhá na pořádný úklid. Jak to souvisí se zdravím vašeho psa? Při úklidu většinou používáme chemické prostředky, ale i přírodní esence a oleje, které mohou zvířatům při olíznutí přivodit trávicí obtíže. Proto nechte při úklidu pejska v jiné místnosti a všechny prostředky dejte z jeho dosahu. Stejně tak dejte pozor na chemické postřiky a hnojiva používané na zahradě.

Přetěžování
Nečekejte, že po zimě bude pes ve vrcholné kondici. Možná vám to tak nepřipadá, protože i v zimě chodíte každý den na procházku, přesto jste v zimě nejspíš venku trávili méně času a pejskovi mohly zatuhnout klouby či ubyla svalová hmota. K aktivitám typu aportování se vracejte postupně.
Aportování s klackem
Zvednout ze země klacek a hodit ho psovi patří k oblíbeným venkovním aktivitám. Přesto je vhodnější používat frisbee nebo jinou bezpečnou hračku. Z klacíku se totiž mohou uvolnit třísky a zadřít se psovi do tlamy nebo způsobit obstrukci v trávicím traktu. Nemluvě o plísních, které se na dřevě mohou po zimě objevovat.
Poškozené vodítko
Před dlouhou procházkou nezapomeňte pořádně prohlídnout vodítka, postroje i obojky. Stačí malá trhlinka a rozdováděný pes se může utrhnout a vběhnout třeba pod auto. Stejně tak zkontrolujte postroj do auta a během přejíždění ho nenechte vykukovat z okna, mohl by ho zranit kamínek odlétnutý od kola.

Vysoké teploty
Lidem přílišné vystavení slunečnímu svitu může přivodit úpal nebo úžeh. Psi jsou na tom podobně. Zejména psi se světlou kůží a bílou srstí jsou na slunce citliví a může se u nich dokonce objevit rakovina kůže. Psovi také vždy zajistěte čerstvou pitnou vodu. V opačném případě se může napít třeba z kaluže a vyvolat si gastroinstestiální potíže.
Zdroje:
5 nebezpečných nástrah, které na jaře čekají na vašeho psa
Nemáš ještě účet? Zaregistruj se! | Nepamatuješ si heslo?
V diskuzi není dosud žádný příspěvek. Napiš ten první!